Reklama

Terespol: Iza Paszkiewicz wygrała w Hiszpanii!

Iza Paszkiwicz wraz z kadrą Polski przyjechała do Hiszpanii bezpośrednio z ciężkiego zgrupowania w Ostii we Włoszech, gdzie szlifowały formę przed wiosennymi startami.W stolicy Andaluzji – Sewilli, 26 stycznia zastała je świetna pogoda, temperatura oscylowała w granicach 8 stopni.

Walkę o zwycięstwo w 25. jubileuszowy EDP Medio Maratón de Sevilla Iza stoczyła z Brytyjką Lilly Partridge, która była na prowadzeniu zarówno na 10 jak i na 15km.”Nasza Iza” biegła tuż za nią i na ostatnich kilometrach zachowała zdecydowanie więcej sił niż rywalka. Wbiegła na metę jako pierwsza, z wynikiem 1:11:09. Jest to wynik o 24 sekundy lepszy niż jej poprzedni rekord życiowy.

Równocześnie jest to czwarty rezultat w historii polskiej lekkoatletyki na tym dystansie!
„Po cichu liczyłam na zwycięstwo. Znałam rywalki przed biegiem. Bardziej interesował mnie jednak dzisiaj rekord życiowy. Biegło mi się dziś rewelacyjnie. Pogoda i trasa również mi odpowiadały . Oczywiście na wiosnę podejmę walkę o przepustkę na Igrzyska Olimpijskie”– powiedziała Iza. Nam zostaje dobrze jej życzyć i bardzo mocno trzymać za to kciuki.

materiał: MOK Terespol
tekst zdjęcia: Krystyna Pucer MOK Terespol
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama