Reklama

Kryminałki: 27 ton pszenicy „kupione” bez dokonania przelewu

Dokudów Pierwszy: Oszustwo internetowe. Zapłacona transakcja kupna telefonu - zepsutego. // Międzyrzec Podlaski: "Kupione" 27 ton pszenicy. Problem w tym, że pieniądze na konto nie wpłynęły do dziś. // Biała Podlaska: Próba wyłudzenia pieniędzy po uprzednim włamaniu się na konto społecznościowe. // Biała Podlaska: 30 letni kierowca motoroweru z 2 promilami alkoholu w organizmie. // Lebiedziew: Kradzież dwóch akumulatorów. // Biała Podlaska: Białorusin oszukany podczas zakupu bransoletki poprzez internet. // Terebela: Kierowca quada nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W chwili zatrzymania "wydmuchał" 2,2 promila alkoholu. // Drelów: 34 letni kierowca z 1,2 promilem alkoholu w organizmie. // Biała Podlaska: Skradziony rower przy Stacyjnej. // Wisznice: Kradzież roweru górskiego. // Kaliłów: 18 letni nietrzeźwy kierowca.

12.11.2019 r. DOKUDÓW PIERWSZY,
Policjanci powiadomieni zostali o oszustwie na szkodę mieszkanki Białej Podlaskiej. Nieznany sprawca, na portalu internetowym oferował do sprzedaży telefon komórkowy, wprowadzając pokrzywdzoną w błąd co do stanu technicznego telefonu – otrzymała telefon niesprawny. Pomimo dwukrotnego zwrotu towaru, sprzedający nie odebrał przesyłki i zerwał kontakt. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

20.01.2020 r. gm. Międzyrzec Podlaski
Sprawca podający się za pracownika spółki, na portalu internetowym – giełdzie rolnej doprowadził mieszkańca gm. Międzyrzec Podlaski do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w ten sposób, że oferował zakup 27 ton pszenicy, przesłał umowę kupna, którą pokrzywdzony podpisał w miejscu swego zamieszkania, a następnie po otrzymaniu potwierdzenia przelewu, wydał pszenicę kierowcy, który zgłosił się po jej odbiór. Kupujący do chwili obecnej nie dokonał płatności za zakupioną pszenicę i zerwał wszelki kontakt ze sprzedającym.

23.01.2020 r. BIAŁA PODLASKA,
Nieznany osoba, przełamała hasło do konta na portalu społecznościowym należącego do pokrzywdzonej mieszkanki Białej Podlaskiej i podjęła próbę wyłudzenia pieniędzy prosząc o wysłanie za pomocą kodu, jednak nikt z jej znajomych nie dokonał wpłaty pieniędzy i nie poniósł strat finansowych. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

24.01.2020 r. BIAŁA PODLASKA, ul. Jana III Sobieskiego
Funkcjonariusze WRD zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem m-ki Torq 30-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej, będącego w stanie nietrzeźwości: 2 promile alkoholu w organizmie.

19.01.2020 r. LEBIEDZIEW,
Nieznany sprawca z zaparkowanego na posesji ciągnika siodłowego marki Renault dokonał kradzież dwóch niezabezpieczonych akumulatorów na szkodę mieszkańca Katowic.

15.10.2019 r. BIAŁA PODLASKA
Policjanci powiadomieni zostali o oszustwie. Nieznany sprawca doprowadził Obywatela Białorusi do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, w ten sposób, że sprzedał w serwisie internetowym bransoletkę, po czym przyjął jej zwrot, a następnie zaniechał zwrotu otrzymanych pieniędzy. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

25.01.2020 r. TEREBELA
38-letni mieszkaniec Białej Podl. kierując pojazdem czterokołowym Quad – nie zatrzymał się do kontroli drogowej funkcjonariuszom WRD KMP Biała Podlaska, pomimo nadawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie pojazdu. W/w został zatrzymany, poddany badaniu na zawartość alkoholu: 2,2 promila alkoholu w organizmie.

25.01.2020 r. DRELÓW, ul. Bankowa
F-sze ZPI KP Międzyrzec Podlaski zatrzymali do kontroli drogowej 34-letniego mieszkańca gm. Drelów, który kierował pojazdem osobowym m-ki Opel, będąc w stanie nietrzeźwości: 1,2 promila alkoholu w organizmie.

25.01.2020 r. BIAŁA PODLASKA, ul. Stacyjna
Nieznany sprawca pokonując zabezpieczenie linki mocującej rower do stojaka, zabrał go w celu przywłaszczenia, czym spowodował straty na szkodę mieszkańca Biała Podl. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

26.01.2020r. WISZNICE, ul. Rynek
Nieznany sprawca dokonał kradzieży niezabezpieczonego roweru typu górskiego na szkodę mieszkanki gm. Wisznice. Postępowanie prowadzi KP Wisznice.

25.01.2020r. KALIŁÓW,
F-sze WRD KMP Biała Podlaska wykonując czynności na miejscu zdarzenia drogowego ustalili, że 18-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej kierował samochodem marki Volvo, będąc w stanie nietrzeźwości – pobrano krew do badań. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP
opracowanie: Leszek Niedaleki

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Kryminałki: Włamania do firm. Kradzieże gotówki i sprzętu biurowego

Biała Podlaska: Pobicie przy Sadowej. // Biała Podlaska: Kradzież torby z pieniędzmi podczas snu poszkodowanego. // Biała Podlaska: Okradziony mieszkaniec gm. Rossosz na targowisku miejskim. // Puchacze: 37 letni kierowca z 1,4 promilem alkoholu w organizmie. // Biała Podlaska: Włamanie do jednej z firm. Kradzież pieniędzy, komputera, kasy fiskalnej i notebooka. // Wysokie: 46 letni kierowca z 1,1 promilem alkoholu w organizmie. // Wyczółki: 43 letni kierowca z 2 promilami alkoholu w organizmie. // Biała Podlaska: Włamanie do biura firmy kradzież laptopa. // Rakowiska: Mieszkaniec zgłosił oszustwo internetowe podczas zakupu smartfona. // Biała Podlaska: Mieszkanka oszukana podczas zakupu zabawki poprzez internet. // Terespol: Firma oszukana podczas zakupu konsoli wraz z padem i voucherem. // Zalesie: Audi ze stwierdzoną ingerencją w stan licznika kilometrów. // Kożanówka: 24 letni kierowca z 0,9 promilem alkoholu w organizmie. // Międzyrzec Podlaski: 30 letni kierowca motoroweru z 1,9 promilem alkoholu w organizmie.

Czytaj więcej »

Kryminałki: „Dziupla samochodowa” w Konstantynowie

Bialscy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami PSG Hrebenne oraz Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej odzyskali skradziony samochód oraz ujawnili „dziuplę samochodową”. Zabezpieczone mienie zostało oszacowane wstępnie na kwotę 180 tys. zł. Dodatkowo na terenie posesji mundurowi zabezpieczyli 300 000 sztuk papierosów bez znaków skarbowych akcyzy. Tu straty skarbu państwa wyniosły łącznie ponad 300 tys. zł. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 27-latek. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Czytaj więcej »

Kryminałki: Kradzież przyczepki samochodowej w Zaściankach

Woroniec: Skoda z ingerencją w stan licznika kilometrów. // Zaścianki: Kradzież przyczepki samochodowej. // Terespol: Oszustwo internetowe na bazie sprzedaży kartusz gazowych i piecyka turystycznego. // Biała Podlaska: Próba wyłudzenia pieniędzy na bazie przejętego bezprawnie konta na portalu społecznościowym.

Czytaj więcej »

Reklama