Reklama

Biała Podlaska: Spotkanie z fotografem Tadeuszem Żaczkiem (galeria)

26 stycznia w Bialskim Centrum Kultury odbyło się pierwsze z cyklu "Spotkanie z fotografem". Gościem był bialski fotograf Tadeusz Żaczek. Uczestnicy poznali ścieżkę zawodową fotografa oraz zobaczyli kilkadziesiąt wybranych prac z jego ogromnego dorobku fotograficznego. Organizatorem wydarzenia jest Fotoklub Podlaski. 

 

– Fotografowanie zaczęło się u mnie od studium fotografii na początku lat osiemdziesiątych. Później była praca jako instruktor fotografii  w Młodzieżowym Domu Kultury i fotograf Muzeum Południowego Podlasia. Tam były pierwsze zdjęcia, które mogłem publikować i wystawiać. W tym roku obchodzić będę już 40 lat pracy jako fotograf. Obecnie dalej pracuję, jestem sam u siebie jak to nazywam,  jestem wolnym strzelcem – mówi Tadeusz Żaczek. 

Tadeusz Żaczek jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Do tej pory wystawił kilkadziesiąt wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Jego prace dokumentalne skupiają się na temacie duchowości prawosławia i przedstawiają relację między wiarą a człowiekiem.

Spotkanie poprowadziła Małgorzata Piekarska, instruktor do spraw fotografii w BCK i członkini Fotoklubu Podlaskiego. – Było to pierwsze spotkanie z cyklu bialskich spotkań z fotografią. Tadeusz Żaczek był pierwszym naszym gościem. Na kolejne spotkania będziemy zapraszać fotografów i ludzi związanych z fotografią z całej Polski i nie koniecznie zawodowych, a również amatorów, którzy w tej dziedzinie działają. Myślę, że z czasem to wejdzie na stałe w kalendarz bialskich wydarzeń – zapewnia prowadząca. 

materiał: Biała Podlaska miasto / kultura
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama