Reklama

Biała Podlaska: Spotkanie z fotografem Tadeuszem Żaczkiem (galeria)

26 stycznia w Bialskim Centrum Kultury odbyło się pierwsze z cyklu "Spotkanie z fotografem". Gościem był bialski fotograf Tadeusz Żaczek. Uczestnicy poznali ścieżkę zawodową fotografa oraz zobaczyli kilkadziesiąt wybranych prac z jego ogromnego dorobku fotograficznego. Organizatorem wydarzenia jest Fotoklub Podlaski. 

 

– Fotografowanie zaczęło się u mnie od studium fotografii na początku lat osiemdziesiątych. Później była praca jako instruktor fotografii  w Młodzieżowym Domu Kultury i fotograf Muzeum Południowego Podlasia. Tam były pierwsze zdjęcia, które mogłem publikować i wystawiać. W tym roku obchodzić będę już 40 lat pracy jako fotograf. Obecnie dalej pracuję, jestem sam u siebie jak to nazywam,  jestem wolnym strzelcem – mówi Tadeusz Żaczek. 

Tadeusz Żaczek jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Do tej pory wystawił kilkadziesiąt wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Jego prace dokumentalne skupiają się na temacie duchowości prawosławia i przedstawiają relację między wiarą a człowiekiem.

Spotkanie poprowadziła Małgorzata Piekarska, instruktor do spraw fotografii w BCK i członkini Fotoklubu Podlaskiego. – Było to pierwsze spotkanie z cyklu bialskich spotkań z fotografią. Tadeusz Żaczek był pierwszym naszym gościem. Na kolejne spotkania będziemy zapraszać fotografów i ludzi związanych z fotografią z całej Polski i nie koniecznie zawodowych, a również amatorów, którzy w tej dziedzinie działają. Myślę, że z czasem to wejdzie na stałe w kalendarz bialskich wydarzeń – zapewnia prowadząca. 

materiał: Biała Podlaska miasto / kultura
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Spotkanie z fotografem Krzysztofem Hejke w BCK (zaproszenie)

Fotoklub Podlaski oraz Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej serdecznie zapraszają na kolejne wydarzenie z cyklu „Spotkanie z fotografem”. Tym razem gościem będzie znany polski fotografik, operator, wydawca i podróżnik Krzysztof Hejke. Spotkanie odbędzie się 1 marca (niedziela) o godz. 15:00 w BCK (ul. Warszawska 11, I piętro, sala 108).  

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Podopieczny Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel” wyróżniony na ogólnopolskim konkursie

11 letni Kamil Turyk, podopieczny pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel” w Bialskim Centrum Kultury, został wyróżniony udziałem w wystawie pokonkursowej na VII Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Niebo w kolorze – spotkanie z zorzą polarną”, której wernisaż odbył się 24 stycznia w Płocku.

Czytaj więcej »

Bialskie obchody 59. Międzynarodowego Dnia Teatru (zaproszenie)

Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej serdecznie zaprasza na bialskie obchody 59. Międzynarodowego Dnia Teatru. W dniach 27-29 marca 2020 r. moc spektakli dla dzieci i dorosłych a także warsztaty teatralne. Wydarzenie Patronatem Honorowym objął Prezydent Miasta Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk

Czytaj więcej »

Reklama