Reklama

Studniówka 2020 w ZSE Międzyrzec Podlaski (film)

25 stycznia w sali balowej Hotelu Chrobry w Międzyrzecu Podlaskim odbyła się studniówka Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej.

Ja mam taką przewagę nad Waszymi rodzicami, że nie jest mi smutno, że dojrzewacie, ale oczywiście są bardzo dumni z Was – rozpoczął przemówienie do swoich uczniów dyrektor szkoły Robert MatejekPosłużę się metaforyką drzewa: jesteście młodymi liśćmi a całe życie to cykl. Korzenie to kultura, wiedza, tradycja, piękno, Ojczyzna, to my wszyscy razem. Wy jesteście młodymi, pięknymi liśćmi i korzystacie z tego co jest na dole. Nie jesteście sami i macie jedno zadanie: rosnąć wzwyż, ku słońcu. Potem przyjdzie lato… rozkwit. Później przyjdzie jesień i wiatr. Zimny północny wiatr. Jesteście dorośli, dzieciom się o tym nie mówi, że przyjdzie północny wiatr i będziecie szelestem. Pamiętajcie, że jesteście pewnie dwusetnym pokoleniem, które podchodzi do egzaminu dojrzałości i będzie z tej dojrzałości rozliczane. Dorosłość to świadomość potrzeby wzrostu, ambicji, ale i szelestu, który przyjdzie.

Tegorocznych maturzystów pozdrowił wicewojewoda lubelski Robert GmitruczukŻyczę Wam, żeby za kilka czy kilkadziesiąt lat wspomnienie tego wyjątkowego, szczególnego balu towarzyszyło Wam i służyło refleksji, ale w tej chwili życzę Wam szampańskiej zabawy i tak jak niedawno usłyszeliśmy: niech żyje bal!

Nie bójcie się życia. – powiedział Marek Sulima, radny powiatu bialskiego – Przed Wami największy odpowiedzialny krok. To będą wybory życiowe kim chcecie w zostać i musicie pamiętać, że macie nas, kochających rodziców, którzy zawsze będą Wam pomagać w ciężkich chwilach.

Szymon Nurzyński, przewodniczący szkolnej rady rodziców, podziękował także dyrekcji i kadrze pedagogicznej – Kilka lat temu, oddaliśmy pod Waszą opiekę nasze dzieci. Wówczas nie do końca ukształtowane podlotki, a dzisiaj z nieukrywaną dumą patrzymy na nie w przeddzień matury. Chciałbym w imieniu wszystkich rodziców podziękować Wam za wpojenie zasad społecznych i moralnych, za troskę i cierpliwość jaką okazaliście naszym dzieciom, czyli za trudną i odpowiedzialną pracę jaką na co dzień wykonujecie.

Zachęcamy do obejrzenia relacji wideo z części oficjalnej balu:

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama