Reklama

Wisznice: Międzynarodowa Wymiana Młodzieży w LO im. Władysława Zawadzkiego

W dniach 13-21 stycznia 2020 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach odbywała się Międzynarodowa Wymiana Młodzieży "Digital You And Me". Wzięło w niej udział 40 osób z Polski, Włoch, Mołdawii, Rosji i Estonii.

Głównym tematem było kształtowanie kompetencji cyfrowych i obywatelskich, social media oraz kształtowanie świadomego odbioru informacji. Młodzież wzięła udział w szeregu warsztatów i aktywności prowadzonych przez profesjonalnych trenerów, każda z grup miała też za zadanie samodzielne przygotowanie i przeprowadzenie jednego warsztatu. Nabyte kompetencje zostały potwierdzone europejskim certyfikatem Youthpass, który otrzymał każdy z uczestników. Wymiana była też okazją do integracji i lepszego poznania kultury, kuchni i tradycji poszczególnych krajów podczas wieczorów kulturowych przygotowanych przez każdą z grup.


Grupę polską tworzyli uczniowie LO Wisznice: Kacper Bendziuk, Mateusz Pisarzewski, Jakub Oleszczuk, Jakub Bujnik, Kacper Cuch, Szymon Zamyłko, Hubert Bogusz.

Wymiana zorganizowana została przez Fundację „Zielony Słoń” z Lublina w ramach programu Erasmus+. 

materiał: gmina Wisznice
tekst / zdjęcia: Edyta Ignatiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama