Reklama

Biała Podlaska: Policjanci spotkali się ze studentami AWF-u

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej spotkali się wczoraj (21.01) ze studentami Akademii Wychowania Fizycznego. Spotkanie to miało na celu zapoznanie młodzieży akademickiej z realiami pracy w zawodzie policjanta oraz możliwościami zatrudnienia w jednostkach policji.

Słuchacze uzyskali również informacje na temat wykształcenia, umiejętności jak też predyspozycji niezbędnych do wykonywania tego zawodu. Sierż. szt. Marcin Kozakiewicz, funkcjonariusz Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii oraz asp. Małgorzata Chazan dzielnicowa bialskiej komendy spotkali się wczoraj ze studentami Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. Funkcjonariusze odpowiedzieli na zaproszenie pełnomocnika dziekana do spraw służb mundurowych dr Pawła Różańskiego.Podczas spotkania ze studentami specjalności służby mundurowe, omówione zostały szczegółowo wszystkie etapy rekrutacji do służby. W tym również kwestie dotyczące kompletowania dokumentacji oraz przebieg poszczególnych etapów.

Omówiona została struktura naszej formacji ze szczególnym uwzględnieniem Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. Policjanci opowiadali również o codziennej często trudnej i odpowiedzialnej służbie w Policji, dającej jednak dużo satysfakcji i zadowolenia.

W trakcie prelekcji młodzi ludzie mieli możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o służbie. Dowiedzieli się jakim wymaganiom należy sprostać aby w przyszłości zasilić szeregi Policji oraz uzyskać informacje na najbardziej nurtujące ich pytania związane ze służbą.

Wczorajsze spotkanie zakończono podsumowaniem połączonym z zaproszeniem studentów na rekrutację.

materiał: Biała Podlaska miasto
tekst / zdjęcia:  B. Salczyńska-Pyrchla, rzecznik KMP w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama