Reklama

Biała Podlaska: Nabór do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2019-2020”

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej ogłasza nabór wniosków do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2019-2020” . Program skierowany jest do osób z niepełnosprawnością, które posiadają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

Jego celem jest wsparcie osób z niepełnosprawnością w codziennych czynnościach oraz funkcjonowanie w życiu społecznym. W ramach programu osoba niepełnosprawna może uzyskać do 30 godzin usług asystenckich w miesiącu, realizowanych przez samodzielnie wskazanego asystenta.

Wnioski można składać do 28 lutego 2020 roku w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 24 w Białej Podlaskiej, II piętro, w godzinach 7:30-15:30.

Usługi asystenta w szczególności mogą polegać na:

– wyjściu, powrocie oraz/lub dojazdach w wybrane przez uczestnika Programu miejsce (np. dom, praca, placówki oświatowe i szkoleniowe, świątynie, placówki służby zdrowia i rehabilitacyjne, gabinety lekarskie, urzędy, znajomi, rodzina, —- instytucje finansowe, wydarzenia kulturalne/rozrywkowe/społeczne/sportowe itp.);

– wyjściu, powrocie oraz/lub dojazdach na rehabilitację i zajęcia terapeutyczne;

– zakupach, z zastrzeżeniem aktywnego udziału uczestnika Programu przy ich realizacji;

– załatwieniu spraw urzędowych;

– nawiązaniu kontaktu/współpracy z różnego rodzaju organizacjami;

– korzystaniu z dóbr kultury (tj. muzeum, teatr, kino, galerie sztuki, wystawy itp.).

W ramach programu osoba niepełnosprawna może uzyskać do 30 godzin usług asystenckich w miesiącu, realizowanych przez asystenta wyznaczonego przez ośrodek lub wskazanego przez wnioskodawcę.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza również osoby, które chciałyby świadczyć usługi asystenta. Asystent powinien posiadać:

– dyplom potwierdzający uzyskanie kwalifikacji w zawodzie asystent osoby niepełnosprawnej

– lub wykształcenie przynajmniej średnie z co najmniej rocznym, udokumentowanym doświadczeniem w udzielaniu bezpośredniej pomocy osobom niepełnosprawnym.

Więcej informacji: http://mops-bialapodlaska.pl/…/program_a…/zalacznik_nr_1.pdf

Program Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej-edycja 2019-2020: http://mops-bialapodlaska.pl/…/program_asystent_osobisty_on…

Jeśli jesteś spoza Białej Podlaskiej, a chciałbyś(a) skorzystać z usług asystenckich, zapytaj w swoim lokalnym MOPS lub GOPS. Program ma bowiem charakter ogólnopolski.

materiał: Biała Podlaska miasto
tekst: Paweł Iwaniuk / UM w Białej Podlaskiej
grafika: pixabay.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama