Reklama

Drelów: Kolędy, Jasełka i wystawa bożonarodzeniowych szopek (film) (galeria)

5 stycznia w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Drelowie odbyła się impreza w klimacie świąteczno - noworocznym. Program atrakcji rozpoczęły jasełka misyjne pt. "Śpiewaj i tańcz ziemio cała dla Jezusa" w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Dołdze.

Fajna lekcja historii, fajna podróż po wielu krajach. Zobaczyliśmy takie nowoczesne ujęcie jasełek, dzieciakom wyszło to fantastycznie. Ponad 40 osób na scenie od przedszkolaków po uczniów ósmej klasy – wyjaśnia Michał Olesiejuk, dyrektor GOK w Drelowie.

Program artystyczny dopełniły występy wokalne oraz instrumentalne uczniów szkół z terenu gminy Drelów. – Bardzo cieszy duża frekwencja, jest ponad sto dzieciaczków, które zapełniły nam salę pod sam korek można tak powiedzieć. Dzieci łamią stereotyp, że siedzą tylko przed ekranami swojego smartfona czy też komputera a potrafią swój wolny dzień poświęcić na włączenie się w taką fajną inicjatywę. Duże zainteresowanie także ze strony mieszkańców, którzy licznie przybyli żeby tego posłuchać, aby tym świątecznym klimatem jeszcze się napawać. Jest to na pewno miło spędzony czas – mówi dyrektor GOK Michał Olesiejuk.

Podczas spotkania odbyła się również prezentacja wystawy pokonkursowej bożonarodzeniowych szopek. Laureatami konkursu w poszczególnych kategoriach zostali:

Kategoria przedszkole:

I miejsce Amelia Stańczuk,
II miejsce Katarzyna Antoniuk,
III miejsce Paweł Golec,
wyróżnienie Krzysztof Kunaszyk

Kategoria klasy I – III:
I miejsce Anna Ciok,
II miejsce Filip Maksymiuk,
III miejsce Gabriela Kieczka

Kategoria klasy IV- VI:
I miejsce Aleksandra Kunaszyk,
II miejsce Paweł Matejko

Kategoria klasy VII – VIII:
I miejsce ex aequo Kornelia Marczuk, Eryk Kuć


materiał: gmina Drelów / kultura
film / zdjęcia: Tomasz Łukaszuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama