Reklama

Biała Podlaska: Jezusek już się narodził! Jasełka i spotkanie opłatkowe przy Orzechowej (galeria)

18 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej wystawione zostały jasełka bożonarodzeniowe. Scenariusz przedstawienia oparty został na biblijnym opisie wydarzeń zbawczych. Ukazane zostały dzieje odkupienia człowieka począwszy od stworzenia świata, poprzez grzech pierwszych ludzi i zapowiedź narodzenia Zbawcy. W dalszej części pokazane zostało wypełnienie się Bożej obietnicy w Jezusie Chrystusie oraz radość ludzi z narodzenia Odkupiciela - w osobach pastuszków i Mędrców ze Wschodu.

Jasełka zakończone zostały wezwaniem do przyjęcia Jezusa i pójścia za Nim. W przedstawieniu, które miało charakter pantomimy wzięli udział uczniowie, nauczyciele i rodzice. Odpowiednio dobrana muzyka i światło dopełniały artystycznego wyrazu. Scenariusz został opracowany przez p. Annę Bandzarewicz we współpracą z p. Dariuszem Lipickim i p. Katarzyną Czeczelewską.

Na początku spotkania uczniowie najmłodszych klas powitali wszystkich zebranych używając mowy, gestu i specjalnego komunikatora.
Narratorkami były uczennice : Wiktoria Potocka i Natalia Hołod. W postać biblijnego węża wcieliła się p. Agnieszka PotockaPawluczuk. Ewę zagrała p. Beata Jasińska ( mama) a Adama uczeń – Mateusz Andrzejewski

Uczniowie grali również postacie Józefa i Maryi : Łukasz Romaniuk i Katarzyna Romaniuk Kolędę: „ Nie było miejsca dla Ciebie” śpiewała uczennica Blanka Charkiewicz Dekorację wykonały: p. Bożena Juszczuk i p. Marzenna Dacewicz

W jasełkach wzięło udział 40 osób, które wykonywały również role aniołów, królów, pastuszków, gospodarzy.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy zaśpiewali kolędę „ Przybieżeli do Betlejem „ oraz pastorałkę „Choinka” z wykorzystaniem mowy , gestu i symboli „ Makaton”. Wykonawcy jasełek otrzymali gromkie i długie brawa od wzruszonych uczestników spotkania.

Druga część świętowania miała charakter Wieczerzy Wigilijnej. Na szkolnym korytarzu przygotowany został stół wigilijny na około 250 osób. Przygotowaniem potraw, zastawianiem stołu i dekoracją zajmowali się zarówno nauczyciele jak i uczniowie, rodzice oraz pracownicy szkoły.

Zaproszono również wielu gości – a szczególnie: przedstawicieli władz, rodziców i byłych pracowników ZSS przebywających na emeryturze. Gościem honorowym był zasłużony Przyjaciel Szkoły – ks. Jacek Owsianka, proboszcz parafii Chrystusa Miłosiernego. On również rozpoczął Uroczystość kolędą, odczytaniem tekstu biblijnego o narodzeniu Jezusa, wspólną modlitwą , dzieleniem się Opłatkiem i składaniem życzeń. Cała społeczność szkolna i zaproszeni goście spędzili czas w radosnym klimacie wigilijnego oczekiwania na Boże Narodzenie.

materiał: Zespół Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Joanna Kuzawińska ZSS
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama