Reklama

Biała Podlaska: Przedstawienie jasełkowe w Zespole Szkół Specjalnych (galeria)

18 grudnia w Zespole Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej odbyło się coroczne piękne przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów oraz nauczycieli i rodziców.

W wydarzeniu wzięła udział cała społeczność szkolna z dyrektor Małgorzatą Bielecką na czele. Przygotowania do przedstawienia trwały ponad miesiąc. – W tym roku postanowiliśmy, że pokarzemy historię zbawienia, dlatego sięgnęliśmy aż do Księgi Rodzaju i pokazaliśmy historię od momentu stworzenia grzechu pierworodnego, przez wydarzenia, które doprowadziły do przyjścia Pana Jezusa na świat oraz wielką radość z tym związaną – tłumaczy Anna Bandzarewicz, katechetka i współautorka scenariusza jasełek.

Jak podkreślają nauczyciele, co roku dzieci wręcz domagają się uczestnictwa w szkolnych jasełkach i czekają na to wydarzenie. – Mimo, że w ciągu roku wystawiane są u nas różne przedstawienia, to właśnie jasełkowe cieszy się największym zainteresowaniem – mówią zgodnie nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej.  Warto podkreślić, że w szkole od wielu lat funkcjonuje kółko teatralne. Dzieci biorą udział w licznych przeglądach teatralnych szkół specjalnych organizowanych na terenie województwa i co roku zajmują bardzo wysokie miejsca.

– Zależało nam w tym roku, aby zaangażować dzieci niemówiące. Opraliśmy się dlatego na gestach i innych alternatywnych sposobach komunikacji, jakim jest na przykład język Makatona. Wiele dzieci wystąpiło po raz pierwszy. Wśród nich dzieci autystyczne, dzieci z zerówki i pierwszej klasy, które przyszły do naszej szkoły dopiero w tym roku. Widzimy jak dzieci się cieszą z uczestnictwa w tym przedstawieniu, jak cieszą się z tego że są docenione i nagradzane brawami – mówi Katarzyna Czeczelewska, katechetka w Zespole Szkół Specjalnych.

Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali kilka polskich kolęd, a dzieci z nauczycielami z wykorzystaniem gestów stosowanych w języku Makatona.

Tego samego dnia na terenie szkoły odbywał się również kiermasz ozdób świątecznych a cała społeczność szkolna spotkała się przy suto zastawionym stole wigilijnym.

materiał: Biała Podlaska miasto / kultura
zdjęcia: Jakub(OvO)Sowa

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama