Reklama

Biała Podlaska: Ruszył II etap budowy Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem (film)

1 listopada 2019 roku Stowarzyszenie Pomocy Młodzieży i Dzieciom Autystycznym oraz Młodzieży i Dzieciom o Pokrewnych Zaburzeniach "Wspólny Świat", rozpoczęło realizację projektu pt. „Rozwój współpracy transgranicznej w zakresie pomocy osobom z autyzmem na pograniczu polsko- białoruskim".

Projekt realizowany jest w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 i jest wdrażany w ścisłej współpracy z Departamentem Edukacji Administracji Okręgu Leninskiego miasta Brześć na Białorusi. Projekt ma za zadanie zwiększenie bezpieczeństwa osób z autyzmem i ich rodzin w obwodzie brzeskim i subregionie bialskim poprzez zwiększenie dostępu do infrastruktury i usług socjalnych i opieki zdrowotnej zarówno po stronie Polskiej jak i białoruskiej.

Na realizację projektu, w tym działań infrastrukturalnych partnerzy otrzymają dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości 1.946.099,22 EUR.

Projekt realizowany będzie po obu stronach granicy. Po stronie białoruskiej, na bazie Szkoły Specjalnej miasta Brześć powstanie pierwszy na terenie Białorusi Specjalny Ośrodek Pomocy działający jako punkt pomocy rodzicom i jednocześnie jako ośrodek wsparcia metodologicznego dla nauczycieli.

Po polskiej stronie wybudowane zostaną dwa budynki: środowiskowy Dom Pomocy oraz Szkoła Przysposabiająca do pracy wraz z pomieszczeniami, które w przyszłości będzie można przekształcić i na ich bazie stworzyć Dom Pobytu Stałego dla osób dorosłych z autyzmem. Powstałe budynki wyposażone zostaną w podstawowy sprzęt niezbędny dla ich funkcjonowania. Ta infrastruktura, to kolejny etap budowy Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem. Budowa prowadzona będzie przez firmę „Budomex” Sp. z o.o., która ma duże doświadczenie w realizacji tego typu dużych zamówień. Nadzór inwestorski sprawuje bialska firma Ivestcom Sp. z o.o.

 

materiał: Biała Podlaska miasto / inwestycje
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko / Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama