Reklama

Województwo: Funkcjonariusze Straży Granicznej udzielili pomocy poszkodowanym w wypadku drogowym

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG udzielili pomocy osobom poszkodowanym w wypadku drogowym na terenie powiatu hrubieszowskiego.

W poniedziałek (2 grudnia br.), będąc w drodze na szkolenie poświęcone udzielaniu pierwszej pomocy, funkcjonariusze NOSG z Placówek w Białej Podlaskiej oraz Kodniu, byli świadkami wypadku drogowego. Miał on miejsce 5 km przed Hrubieszowem na trasie z Chełma. Uczestniczący w tym zdarzeniu drogowym pojazd typu bus, wypadł nagle z drogi i wywrócił się na bok. Funkcjonariusze SG będąc pierwszymi osobami na miejscu tego zdarzenia, zabezpieczyli je i udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym. Pojazdem podróżowało w sumie sześciu obywateli Ukrainy.

Jedna z poszkodowanych osób doznała obrażeń głowy zaś kolejna została uwięziona w pojeździe. Kobieta, nie mogła się ruszać, była przygnieciona przez fotele, miała problemy z oddychaniem, uskarżała się na ból klatki piersiowej i kręgosłupa. Funkcjonariuszom udało się uwolnić poszkodowaną spod foteli. Założono jej kołnierz ortopedyczny na kręgosłup szyjny i przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego na desce ortopedycznej.

Obaj funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG, oprócz pełnienia służby w Straży Granicznej, są również ratownikami medycznymi. Jeden z nich dodatkowo pełni służbę jako ratownik medyczny służby zdrowia NOSG.

materiał: województwo
tekst / zdjęcia: por. SG Dariusz Sienicki, Rzecznik Prasowy Komendanta NOSG

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama