Reklama

Województwo: Funkcjonariusze Straży Granicznej udzielili pomocy poszkodowanym w wypadku drogowym

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG udzielili pomocy osobom poszkodowanym w wypadku drogowym na terenie powiatu hrubieszowskiego.

W poniedziałek (2 grudnia br.), będąc w drodze na szkolenie poświęcone udzielaniu pierwszej pomocy, funkcjonariusze NOSG z Placówek w Białej Podlaskiej oraz Kodniu, byli świadkami wypadku drogowego. Miał on miejsce 5 km przed Hrubieszowem na trasie z Chełma. Uczestniczący w tym zdarzeniu drogowym pojazd typu bus, wypadł nagle z drogi i wywrócił się na bok. Funkcjonariusze SG będąc pierwszymi osobami na miejscu tego zdarzenia, zabezpieczyli je i udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym. Pojazdem podróżowało w sumie sześciu obywateli Ukrainy.

Jedna z poszkodowanych osób doznała obrażeń głowy zaś kolejna została uwięziona w pojeździe. Kobieta, nie mogła się ruszać, była przygnieciona przez fotele, miała problemy z oddychaniem, uskarżała się na ból klatki piersiowej i kręgosłupa. Funkcjonariuszom udało się uwolnić poszkodowaną spod foteli. Założono jej kołnierz ortopedyczny na kręgosłup szyjny i przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego na desce ortopedycznej.

Obaj funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG, oprócz pełnienia służby w Straży Granicznej, są również ratownikami medycznymi. Jeden z nich dodatkowo pełni służbę jako ratownik medyczny służby zdrowia NOSG.

materiał: województwo
tekst / zdjęcia: por. SG Dariusz Sienicki, Rzecznik Prasowy Komendanta NOSG

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Sławacinek Stary: Zdążyć z pomocą

Akcja charytatywna „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” przekonuje do dobroczynności wielu bezinteresownych darczyńców. Angażuje też spore grono wolontariuszy, gotowych godzinami stać w sklepach i czekać na życzliwy gest kupujących.

Czytaj więcej »

Terespol: Funkcjonariusze z NOSG nie dopuścili do przemytu papierosów z terytorium Białorusi

Wczoraj, we wczesnych godzinach porannych, funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Terespolu, ujawnili i zabezpieczyli w pobliżu rzeki granicznej Bug, wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Papierosy spakowane w pakiety i owinięte folią w ilości prawie 2,5 tys. szt., zostały przemycone przez rzekę graniczną Bug i czekały na wywiezienie ich w głąb kraju. 

Czytaj więcej »

Reklama