Reklama

Małaszewicze: Dzień Patrona (galeria)

28 listopada społeczność Zespołu Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach obchodziła Dzień Patrona. Swoją obecnością zaszczycili nas goście: Bogdan Daniluk - Zastępca Wójta Gminy Terespol, Mieczysław Romaniuk - Przewodniczący Rady Gminy Terespol, Dorota Szelest - Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach, Teresa Kusiak - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej w Zalesiu, Mariola Borodziuk - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. J. U. Niemcewicza w Neplach, , Aneta Rydz - Przedstawiciel Rady Rodziców Szkoły Podstawowej oraz Małgorzata Duda - Przewodnicząca Rady Rodziców Przedszkola w Małaszewiczach.

Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Katarzyna Krawczyk, która podkreśliła, że utwory Kornela Makuszyńskiego są dziełami o nieprzemijających walorach dydaktycznych. Na jego książkach, zawsze pełnych słońca i radości, wychowują się kolejne pokolenia.

Rok 2019 został ogłoszony w powiecie bialskim Rokiem Kultury Ludowej, dlatego też uczestnicy Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego prezentowali się w utworach pisarzy z dzieciństwa naszych rodziców i dziadków, w tekstach bogatych w elementy ludowości w języku i treści. Organizatorami konkursu była p. Małgorzata Patrejko i p. Danuta Płotnicka.

Recytacje uczniów oceniało Jury w składzie: p. Jadwiga Turula – emerytowany nauczyciel języka polskiego i wieloletni dyrektor naszej szkoły, p. Magdalena Romaniuk – bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej w Kobylanach oraz p. Jolanta Chwesiuk – polonistka z Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach.

W kategorii klas I – IV Komisja przyznała następujące miejsca:
I miejsce – Julia Nowicka – Szkoła Podstawowa w Kobylanach
II miejsce – Helena Sacharuk – Szkoła Podstawowa w Neplach
III miejsce – Julia Litwiniec – Szkoła Podstawowa w Piszczacu

Wyróżnienia otrzymały:
Martyna Nikoniuk – Szkoła Podstawowa w Kobylanach
Maria Józefczuk – Szkoła Podstawowa w Małaszewiczach
Wśród uczniów klas V – VIII laureatem I miejsca została Maja Kukawska (Szkoła Podstawowa w Piszczacu), II miejsce zajęła Zuzanna Borowik (Szkoła Podstawowa w Małaszewiczach), na III miejscu uplasował się Adam Chaber (Szkoła Podstawowa w Kobylanach). Wyróżnieni zostali: Aleksandra Kulawczuk (Szkoła Podstawowa w Piszczacu) i Michał Nowicki (Szkoła Podstawowa w Kobylanach).

Uczniowie klasy II pod kierunkiem p. Elżbiety Kijuk i p. Grażyny Wróblewskiej zaprezentowali przedstawienie „Jak to kiedyś na wsi bywało”, które również wpisało się w motyw przewodni konkursu. Przy akompaniamencie p. Andrzeja Maziejuka uczniowie wykonali piosenkę z repertuaru Urszuli Sipińskiej „Chcę wyjechać na wieś”.

Podczas uroczystości podsumowano również konkursy towarzyszące obchodom Dnia Patrona: konkurs ortograficzny – „Makuszyński uczy nas ortografii” oraz konkurs plastyczny organizowany w przedszkolu – „Mój ulubiony bohater z książek Kornela Makuszyńskiego”.

Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni w konkursach otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Dyrekcja Zespołu Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach składa serdeczne podziękowania sponsorom: Bankowi Spółdzielczemu w Białej Podlaskiej, Spółdzielni PSS „Społem” w Białej Podlaskiej, Urzędowi Gminy Terespol i Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Małaszewiczach.

materiał: Zespół Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach
tekst zdjęcia: Zespół Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama