Reklama

Kryminałki: Wypadki na drogach powiatu

Policjanci ustalają okoliczności wypadków drogowych, do których doszło w miniony weekend na terenie powiatu bialskiego. W obydwu przypadkach poszkodowani to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. W jednym ze zdarzeń poszkodowany przetransportowany został śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W drugim pieszy zmarł. Apelujemy o rozwagę na drodze, przypominając, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są szczególnie narażeni na dotkliwe skutki zdarzeń drogowych.

Do pierwszego wypadku doszło w piątkowe popołudnie w miejscowości Strzakły. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 43-letnia mieszkanka gm. Trzebieszów, kierując samochodem osobowym marki VW Touran, na łuku drogi najechała na poruszającego się środkiem jezdni nieoświetlonego rowerzystę. Jednośladem kierował 42-letni mieszkaniec gm. Międzyrzec Podlaski. W wyniku zdarzenia rowerzysta doznał obrażeń ciała i Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym został przetransportowany do szpitala. Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia drogowego potwierdzili, że kierująca pojazdem była trzeźwa, natomiast od 42-latka pobrana została krew do badań, które pozwolą ustalić stan w którym znajdował się mężczyzna w chwili zdarzenia.

Do kolejnego tragicznego zdarzenia doszło w sobotę przed godz. 7:00 na ulicy Łąkowej w miejscowości Horodyszcze. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki volkswagen 57-letni mieszkaniec gm. Wisznice na zjeździe drogi asfaltowej najechał na leżącego mężczyznę. Gdy na miejsce dotarła załoga karetki pogotowia pieszy, którym okazał się 68-letni mieszkaniec Wisznic nie żył. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz to czy 68-latek żył w momencie wypadku. Jak ustalili mundurowi 57-letni kierowca VW w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Przypominając, że rowerzyści obok motorowerzystów i pieszych to tzw. ”niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, którzy narażeni są najbardziej na tragiczne skutki zdarzeń drogowych. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i podstawowe zasady bezpieczeństwa z pewnością wystarczą, by uniknąć tragedii na drodze. Pamiętajmy też, że jesienna aura nie poprawia warunków na drodze, jest ślisko i niebezpiecznie. Zdejmijmy nogę z gazu i pamiętajmy, aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama