Reklama

Biała Podlaska: Przedszkolaki i młodzież OHP śpiewali pieśni patriotyczne (galeria)

Wczoraj, 21 listopada, w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Białej Podlaskiej przy ulicy Sikorskiego miał miejsce I Przegląd Pieśni Patriotycznych "Jeszcze Jeden Krąg Dokoła". Setka dzieciaków z około dziesięciu przedszkoli, kilkunastu uczestników z grupy młodzieżowej OHP z całego województwa a do tego goście oficjalni i publiczność. Świetne połączenie integracji wiekowej przy dźwiękach piosenek i pieśni budujących naszą Niepodległość. Niebawem FILM z wydarzenia!!

Wśród gości oficjalnych, otwierających Przegląd znalazł się prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk i Przemysław Jaśkiewicz – Zastępca Wojewódzkiego Komendanta OHP. Jaśkiewicz był też członkiem jury. W jury zasiedli dodatkowo Małgorzata Bogusz dyrektor Filii Urzędu Wojewódzkiego w Białej Podlaskiej, Dariusz Litwiniuk kierownik Filii Urzędu Marszałkowskiego w Białej Podlaskiej, Elżbieta Sawoniuk i Aneta Zajączkowska.

Ewa Koziara, dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Białej Podlaskiej: – To nasz pierwszy przegląd. Listopad jest miesiącem który my Polacy przeżywamy w tonie niepodległościowym, patriotycznym, miłości do ojczyzny, przywiązania do kraju. A zarówno najmłodsi jak i młodzież czy też my dorośli najlepiej i najtrwalej przyswajamy sobie wartości zawarte właśnie w piosenkach.

Nie bez przyczyny historycy i znawcy kultury kładą tak wielki nacisk na wartość pieśni patriotycznej w tragicznych i trudnych latach dziejów naszej ojczyzny. To dzięki pieśniom śpiewanym w domach, na polach walk, w czasach zaborów i wojen przetrwała pamięć i siła i miłość do wolnej Polski. Wydarzeń takich jak to nasze dzisiejsze nigdy za wiele. To budowanie patriotyzmu dzisiejszego. Umiłowanie barw ojczystych. Przypomnienie i utrwalenie tych najbardziej znanych ale i tych specjalnie na Przegląd przygotowanych i śpiewanych pieśni które towarzyszyły naszym przodkom w trakcie tęsknoty i czynnej walki o wolnym i niepodległym kraju.

Wśród przedszkoli znaleźli się reprezentanci placówek z Białej Podlaskiej, przedszkoli samorządowych nr: 3, 6, 10, 11, 14, 15, 17, przedszkola niepublicznego im. Przyjaciół Kubusia Puchatka, katolickiego przedszkola niepublicznego im. Bł. Honorata Koźmińskiego, przedszkola w Rakowiskach (gm. Biała Podlaska).

Wśród młodzieży, podopiecznych ośrodków OHP z całego województwa w Białej Podlaskiej zaśpiewali: Anna Guzorczuk (Biłgoraj), Kinga Izdebska (Łuków), Sylwia Rębisz (Kraśnik), Gabriela Lidia Polak (Puławy), Weronika Brylant – III miejsce i Weronika Socha – wyróżnienie (Lublin), Diana Kosior i Aleksandra Kosior – I miejsce oraz Dominik Borysławski (Radzyń Podlaski), Michał Iwańczuk – II miejsce (Świdnik), Patrycja Stoll i Dominika Antoniewicz (Chełm), Jakub Czerwiński – wyróżnienie (Roskosz), Jaśmina Łukiewicz – nagroda specjalna (Tomaszów Lubelski), Weronika Czuwara – wyróżnienie (Zamość).

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama