Reklama

Biała Podlaska: Powiatowy Finał Konkursu „Moda na odblaski”

Wczoraj w Sali Konferencyjnej na ul. Brzeskiej w Białej Podlaskiej odbył się powiatowy Finał konkursu „Moda na odblaski”. W zmaganiach uczestniczyło 11 drużyn w dwóch grupach wiekowych. Najlepsze drużyny, zwyciężając w swojej kategorii wiekowej reprezentować będą powiat bialski na finale wojewódzkim, który odbędzie się 6 grudnia w Lublinie.

Wczoraj w Sali Konferencyjnej na ul. Brzeskiej w Białej Podlaskiej odbył się finał powiatowy konkursu „Moda na odblaski”, którego celem jest m.in.: zachęcenie dzieci szkół podstawowych oraz ich nauczycieli do zaznajomienia się z obowiązującymi przepisami oraz promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym małoletnich. Zadanie w konkursie polegało na przygotowaniu 3 minutowego pokazu mody odblaskowej oraz zaprezentowanie go do dowolnie dobranego utworu muzycznego. Zgodnie z regulaminem młodsi uczniowie zaprezentować mieli stroje w stylu wizytowym bądź sportowym, natomiast druga grupa wiekowa prezentowała modę młodzieżową bądź karnawałową.

Profesjonalna oprawa świetlna, która przygotowana została na występy uczniów pomogła w stworzeniu wyjątkowej atmosfery występów. W zmaganiach uczestniczyło łącznie 11 drużyn w dwóch grupach wiekowych. Pierwsza to klasy I-III oraz druga to klasy IV-VIII. Wszystkie uczestniczące w finale drużyny zaprezentowały wysoki poziom, kreatywność oraz ogromne zaangażowanie. Jury miało nie lada problem by wybrać tych, którzy staną na podium.

Wśród dzieci młodszych klas I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Huszczy, II szkoła Podstawowa w Leśnej Podlaskiej, natomiast na III miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa w Kodniu. Wśród starszych uczniów I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kodniu, II Szkoła Podstawowa w Hrudzie, III lokatę zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Wólce Dobryńskiej. Zwycięskie drużyny uhonorowane zostały pucharami i medalami. Każdy uczestnik dodatkowo otrzymał elementy odblaskowe. Czekała też na nie słodka przekąska.

Drużyny, które zwyciężyły reprezentować będą powiat bialski na finale wojewódzkim konkursu, który odbędzie się 6 grudnia w Lublinie. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Organizatorzy dziękują sponsorom konkursu

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama