Reklama

Biała Podlaska: Powiatowy Finał Konkursu „Moda na odblaski”

Wczoraj w Sali Konferencyjnej na ul. Brzeskiej w Białej Podlaskiej odbył się powiatowy Finał konkursu „Moda na odblaski”. W zmaganiach uczestniczyło 11 drużyn w dwóch grupach wiekowych. Najlepsze drużyny, zwyciężając w swojej kategorii wiekowej reprezentować będą powiat bialski na finale wojewódzkim, który odbędzie się 6 grudnia w Lublinie.

Wczoraj w Sali Konferencyjnej na ul. Brzeskiej w Białej Podlaskiej odbył się finał powiatowy konkursu „Moda na odblaski”, którego celem jest m.in.: zachęcenie dzieci szkół podstawowych oraz ich nauczycieli do zaznajomienia się z obowiązującymi przepisami oraz promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym małoletnich. Zadanie w konkursie polegało na przygotowaniu 3 minutowego pokazu mody odblaskowej oraz zaprezentowanie go do dowolnie dobranego utworu muzycznego. Zgodnie z regulaminem młodsi uczniowie zaprezentować mieli stroje w stylu wizytowym bądź sportowym, natomiast druga grupa wiekowa prezentowała modę młodzieżową bądź karnawałową.

Profesjonalna oprawa świetlna, która przygotowana została na występy uczniów pomogła w stworzeniu wyjątkowej atmosfery występów. W zmaganiach uczestniczyło łącznie 11 drużyn w dwóch grupach wiekowych. Pierwsza to klasy I-III oraz druga to klasy IV-VIII. Wszystkie uczestniczące w finale drużyny zaprezentowały wysoki poziom, kreatywność oraz ogromne zaangażowanie. Jury miało nie lada problem by wybrać tych, którzy staną na podium.

Wśród dzieci młodszych klas I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Huszczy, II szkoła Podstawowa w Leśnej Podlaskiej, natomiast na III miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa w Kodniu. Wśród starszych uczniów I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kodniu, II Szkoła Podstawowa w Hrudzie, III lokatę zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Wólce Dobryńskiej. Zwycięskie drużyny uhonorowane zostały pucharami i medalami. Każdy uczestnik dodatkowo otrzymał elementy odblaskowe. Czekała też na nie słodka przekąska.

Drużyny, które zwyciężyły reprezentować będą powiat bialski na finale wojewódzkim konkursu, który odbędzie się 6 grudnia w Lublinie. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Organizatorzy dziękują sponsorom konkursu

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Ludzie gorących serc!!

Po raz 28. zagrała w kraju i za granicą wielka orkiestra życzliwych serc. Tysiące ludzi odpowiedziało na apel Jerzego Owsiaka, aby 12 stycznia kwestować dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: 190 tys zł na koncie WOŚP! A to jeszcze nie koniec! (film) (galeria)

Lato w środku zimy! To w sercach! Wczoraj, 12 stycznia zagrała WOŚP! Bialski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz pierwszy mieścił się w Urzędzie Miasta przy Placu Wolności. 28. Finał odbywał się pod hasłem „Wiatr w żagle”. Późną nocą podliczono niedzielną zbiórkę kilkuset wolontariuszy którzy kwestowali do puszek. Zebrano prawie 190 i pół tysiąca złotych. A to jeszcze nie koniec!

Czytaj więcej »

Reklama