Reklama

Biała Podlaska: Poznawali wybitnych malarzy

Rzadko się zdarza, by edukacja kulturalna dotyczyła jednocześnie dzieci i rodziców. Na taką formę zdecydowała się pracownia graficzna Piksel, działająca w Bialskim Centrum Kultury.

9 listopada w ramach miejskich obchodów Święta Niepodległości zorganizowano nietypowy Dzień sztuki polskiej. Jego uczestnicy mieli okazję obejrzeć najcenniejsze i najważniejsze obrazy, zgromadzone w polskich muzeach. Spotkanie rozpoczęło się prezentacją multimedialną. Uczestnicy poznali malarzy i ich dzieła, ot choćby Leonarda da Vinci i jego najcenniejszy dzieło w polskich zbiorach „Damę z gronostajem”.

Z pomocą komputerów przybyli goście mieli możliwość sprawdzenia spostrzegawczości i refleksu, rozwiązując zagadki dzieł sztuki. Osoby, którym udało się zgromadzić największą liczbę punktów, zdobyły wyjątkowe odznaki „Sokole oko”, „Bystry umysł” i „Cierpliwy detektyw”. Uwieńczeniem spotkania były warsztaty z tworzenia przypinek, zainspirowanych poznanymi arcydziełami malarstwa. Spotkanie uświadomiło wszystkim, jak ważna jest sztuka w życiu człowieka, która towarzyszy ludziom od początku cywilizacji ludzkiej.

Obcowanie z wybitnymi dziełami sztuki zachwyca i wzrusza, a im wcześniej dzieci poznają inspirującą moc sztuki, tym większa szansa, że wyrosną na świadomych jej odbiorców. BCK dziękuje dzieciom i dorosłym za przybycie i stworzenie serdecznej atmosfery i życzy niekończących się wrażeń artystycznych wrażeń z obcowania z arcydziełami.

W listopadzie po raz ósmy rezydencje królewskie, czyli: Zamek Królewski na Wawelu, Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum, Muzeum Łazienki Królewskie oraz Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zapraszają na „Darmowy listopad”. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem „Królewski splendor”. W trakcie jej trwania można bezpłatnie zwiedzić wystawy oraz wziąć udział w lekcjach muzealnych.

tekst: Istvan Grabowski
zdjęcia: Bialski Centrum Kultury
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Konstantynów: Za Kolędę Dziękujemy (galeria)

Piękne ozdoby świąteczne i okazałe Anioły Bożonarodzeniowe towarzyszyły przeglądowi „Za kolędę dziękujemy”, przygotowaną po raz 27 przez Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie. Sala gimnastyczna miejscowej szkoły wypełniła się w niedzielę 26 stycznia do ostatniego miejsca.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Podsumowano Wielką Orkiestrę! (film) (galeria)

Niebawem film z 25 stycznia, wczoraj miało miejsce podsumowanie 28. Finału WOŚP, w sali widowiskowej Bialskiego Centrum Kultury. Gośmi specjalnymi byli poseł i szef sztabu WOŚP w Białej Podlaskiej Riad Haidar oraz prezydent miasta Michał Litwiniuk. Przedstawiono głównych sponsorów bialskiego finału orkiestry, odegrano hymn i przywitano najważniejszych uczestników podsumowania – wolontariuszy! Oto jak przebiegał ten pamiętny dzień 12 stycznia 2020 podczas 28 Finału WOŚP w Białej Podlaskiej!

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: W klimacie sprawdzonych szlagierów. Koncert Stockingera

Niezwykły wieczór muzyczny zaproponował bialskim melomanom znany aktor i piosenkarz Tomasz Stockinger.W miniony piątek 24 stycznia wystąpił w sali koncertowej BCK z recitalem piosenek dwudziestolecia międzywojennego. Przeboje Henryka Warsa, Jerzego Persburskiego, Romana Palestera, Andrzeja Własta, Mariana Hemara i Jerzego Jurandota mają w sobie wystarczająco dużo pozytywnej energii, by rozbawić każdą publiczność.

Czytaj więcej »

Reklama