Reklama

Biała Podlaska: NFZ i Biblioteka u Radziwiłłów cały czas dostępne dla niepełnosprawnych (film) (galeria)

- Jestem osobą niepełnosprawną! Jak mam poruszać się po parku radziwiłłowskim? Jak mam dojechać do NFZ? - w takim tonie pytanie trafiło do naszej redakcji. Postanowiliśmy sprawdzić jak wygląda sytuacja na własne oczy. Okazuje się, że nie jest tak źle. Mało tego, Paweł Iwaniuk, osoba całkowicie niesamodzielna i poruszająca się na wózku od wielu lat a odwiedzająca Park Radziwiłłowski średnio raz w tygodniu, nawet teraz, podczas prowadzonych prac, twierdzi, że sytuacja z poruszaniem się osób niepełnosprawnych i dotarcie do instytucji takich jak NFZ czy Biblioteka jest nawet łatwiejsze niż w czasie przed rozpoczęciem prac remontowych.

Paweł Iwaniuk, niepełnosprawny, niesamodzielny młody człowiek, mieszkaniec Białej Podlaskiej, społecznik, samorządowiec – kandydat do Rady Miasta, wyjaśnia pojawiające się komentarze związane z utrudnionym dostępem dla osób poruszających się na wózkach do takich instytucji jak NFZ czy Biblioteka mających swoje siedziby w Parku Radziwiłłowskim. Trwa remont i przebudowa układu komunikacyjnego w Parku.

Znajdźmy w sobie trochę wyrozumiałości a być może warto też znaleźć w sobie umiejętności – nie tylko związane z poruszaniem się – ale głównie z myśleniem i rozwiązywaniem problemów dnia codziennego. Tym bardziej, że poruszanie się osób niepełnosprawnych po Parku być może jest utrudnione ale nie niemożliwe, a jak twierdzi sam Paweł, prawdopodobnie dużo bardziej wygodne i prostsze teraz niż jeszcze w czasach przed remontem. Istnieją też inne sposoby załatwiania spraw urzędowych przez osoby niepełnosprawne.

Szczegóły w przeprowadzonej rozmowie.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
film: Małgorzata Mieńko
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama