Reklama

Biała Podlaska: NFZ i Biblioteka u Radziwiłłów cały czas dostępne dla niepełnosprawnych (film) (galeria)

- Jestem osobą niepełnosprawną! Jak mam poruszać się po parku radziwiłłowskim? Jak mam dojechać do NFZ? - w takim tonie pytanie trafiło do naszej redakcji. Postanowiliśmy sprawdzić jak wygląda sytuacja na własne oczy. Okazuje się, że nie jest tak źle. Mało tego, Paweł Iwaniuk, osoba całkowicie niesamodzielna i poruszająca się na wózku od wielu lat a odwiedzająca Park Radziwiłłowski średnio raz w tygodniu, nawet teraz, podczas prowadzonych prac, twierdzi, że sytuacja z poruszaniem się osób niepełnosprawnych i dotarcie do instytucji takich jak NFZ czy Biblioteka jest nawet łatwiejsze niż w czasie przed rozpoczęciem prac remontowych.

Paweł Iwaniuk, niepełnosprawny, niesamodzielny młody człowiek, mieszkaniec Białej Podlaskiej, społecznik, samorządowiec – kandydat do Rady Miasta, wyjaśnia pojawiające się komentarze związane z utrudnionym dostępem dla osób poruszających się na wózkach do takich instytucji jak NFZ czy Biblioteka mających swoje siedziby w Parku Radziwiłłowskim. Trwa remont i przebudowa układu komunikacyjnego w Parku.

Znajdźmy w sobie trochę wyrozumiałości a być może warto też znaleźć w sobie umiejętności – nie tylko związane z poruszaniem się – ale głównie z myśleniem i rozwiązywaniem problemów dnia codziennego. Tym bardziej, że poruszanie się osób niepełnosprawnych po Parku być może jest utrudnione ale nie niemożliwe, a jak twierdzi sam Paweł, prawdopodobnie dużo bardziej wygodne i prostsze teraz niż jeszcze w czasach przed remontem. Istnieją też inne sposoby załatwiania spraw urzędowych przez osoby niepełnosprawne.

Szczegóły w przeprowadzonej rozmowie.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
film: Małgorzata Mieńko
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Łomazy: Warsztaty fotograficzne z Adamem Pańczukiem

Dnia 2 grudnia 2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łomazach odbyły się warsztaty dla młodzieży o fotografii dokumentalnej z panem Adamem Pańczukiem – polskim fotografem, którego prace były wielokrotnie pokazywane w polskich i zagranicznych galeriach oraz nagradzane w krajowych i międzynarodowych konkursach fotograficznych (m.in. BZ WBK, Grand Press Photo, Magnum Expression Award, Sony World Photography Awards).

Czytaj więcej »

Wieści z Unii: Nagroda Access City 2020 dla Warszawy

Nagrodę Access City 2020 przyznano w tym roku Warszawie, która zaangażowała osoby niepełnosprawne i osoby z potrzebami w zakresie dostępności, aby wspólnie uczynić miasto bardziej przystępnym. Dzięki temu udało się w krótkim czasie znacznie podnieść ogólną jakość struktury miejskiej i usług. Drugie miejsce przypadło Castelló de la Plana w Hiszpanii, trzecie – Skellefteå w Szwecji.

Czytaj więcej »

Reklama