Reklama

Łomazy: Ocalić od zapomnienia w Studziance (film) (galeria)

9 listopada w Studziance (gm. Łomazy) odbył się Przegląd Pieśni Patriotycznych i Biesiadnych "Ocalić od zapomnienia" . To już kolejne spotkanie z muzyką i śpiewem. Spotkanie podniosłe i szczytne. Patriotyzm lokalny w najlepszym wydaniu!

Wśród gości przeglądu pojawiła się Sekretarz Urzędu Gminy w Łomazach Marianna Łojewska, Przewodniczący Rady Gminy w Łomazach Andrzej Wiński, radny Grzegorz Wysocki, sołtys i rada sołecka Studzianki wraz z mieszkańcami.

Najważniejsi jednak byli wykonawcy. Gospodarze – zespół Studziańczanie, Zielona Kalina w Dubowa, Luteńka z Koszoł, Pohulanka z Kopytnika, Razem z Tucznej.

Nie byłoby tego przeglądu gdyby nie darczyńcy. Organizatorzy serdecznie dziękują członkom zespołu Studzianczanie, Stowarzyszeniu Rozwoju Miejscowości Studzianka, Rada Gminy i Wójt Gminy Łomazy, państwo Serhej z Łomaz, mieszkanki i mieszkańcy Studzianki.

W imieniu wójta, swoim i władz samorządowych dziękujemy za zaproszenie na tak doniosłą uroczystość jaką jest Przegląd Pieśni Patriotycznych i Biesiadnych „Ocalić od zapomnienia” w Studziance. W przededniu świąt rocznicowych, sto pierwszej rocznicy Odzyskania Niepodległości możemy dziś dzięki Studziance, zespołowi Studzianczanie i mieszkańcom miejscowości i my i oni i członkowie zespołów z terenu całej gminy ale i gminy sąsiedniej, z Tucznej, integrować się. To moim zdaniem przejaw patriotyzmu lokalnego. Dziś wybrzmią tu pieśni patriotyczne. Patriotyzm to szacunek dla naszej Ojczyzny. To szacunek dla barw narodowych, godła, hymnu. To pamięć o tych których nie ma z nami, pamięć o pokoleniach walczących o Niepodległość. Patriotyzm to też pamięć o dawnych, tak krzepiących w trudnych dniach naszej historii pieśniach patriotycznych. Ale patriotyzm to też szacunek dla drugiego człowieka na co dzień. – mówił Andrzej Wiński, przewodniczący Rady Gminy w Łomazach.

materiał: Radio Biper Łomazy
tekst: Leszek Niedaleki
film: Małgorzata Mieńko, Mariusz Maksymiuk, Tomasz Łukaszuk
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama