Reklama

Łomazy: Ocalić od zapomnienia w Studziance (film) (galeria)

9 listopada w Studziance (gm. Łomazy) odbył się Przegląd Pieśni Patriotycznych i Biesiadnych "Ocalić od zapomnienia" . To już kolejne spotkanie z muzyką i śpiewem. Spotkanie podniosłe i szczytne. Patriotyzm lokalny w najlepszym wydaniu!

Wśród gości przeglądu pojawiła się Sekretarz Urzędu Gminy w Łomazach Marianna Łojewska, Przewodniczący Rady Gminy w Łomazach Andrzej Wiński, radny Grzegorz Wysocki, sołtys i rada sołecka Studzianki wraz z mieszkańcami.

Najważniejsi jednak byli wykonawcy. Gospodarze – zespół Studziańczanie, Zielona Kalina w Dubowa, Luteńka z Koszoł, Pohulanka z Kopytnika, Razem z Tucznej.

Nie byłoby tego przeglądu gdyby nie darczyńcy. Organizatorzy serdecznie dziękują członkom zespołu Studzianczanie, Stowarzyszeniu Rozwoju Miejscowości Studzianka, Rada Gminy i Wójt Gminy Łomazy, państwo Serhej z Łomaz, mieszkanki i mieszkańcy Studzianki.

W imieniu wójta, swoim i władz samorządowych dziękujemy za zaproszenie na tak doniosłą uroczystość jaką jest Przegląd Pieśni Patriotycznych i Biesiadnych „Ocalić od zapomnienia” w Studziance. W przededniu świąt rocznicowych, sto pierwszej rocznicy Odzyskania Niepodległości możemy dziś dzięki Studziance, zespołowi Studzianczanie i mieszkańcom miejscowości i my i oni i członkowie zespołów z terenu całej gminy ale i gminy sąsiedniej, z Tucznej, integrować się. To moim zdaniem przejaw patriotyzmu lokalnego. Dziś wybrzmią tu pieśni patriotyczne. Patriotyzm to szacunek dla naszej Ojczyzny. To szacunek dla barw narodowych, godła, hymnu. To pamięć o tych których nie ma z nami, pamięć o pokoleniach walczących o Niepodległość. Patriotyzm to też pamięć o dawnych, tak krzepiących w trudnych dniach naszej historii pieśniach patriotycznych. Ale patriotyzm to też szacunek dla drugiego człowieka na co dzień. – mówił Andrzej Wiński, przewodniczący Rady Gminy w Łomazach.

materiał: Radio Biper Łomazy
tekst: Leszek Niedaleki
film: Małgorzata Mieńko, Mariusz Maksymiuk, Tomasz Łukaszuk
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Rokitno: Pachnie świętami (galeria)

Niebawem film, relacja z dzisiejszego wydarzenia. W sali widowiskowej Gminnej Instytucji Kultury w Rokitnie miało miejsce uroczyste otwarcie I Przeglądu Tradycji Bożonarodzeniowych. Stoły uginały się od stroików i potraw. Do konkursu na na najsmaczniejsze kluski z makiem stanęło około dziesięciu uczestników i ich produkty. Do tego na scenie kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne w wykonaniu Podlasianek, Olszyny i Czeremchy.

Czytaj więcej »

Tatarski Cross. Grand Prix Studzianka 2020 (zaproszenie)

Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości i Gmina Łomazy pod sportowym patronatem Klubu Biegacza Biała Biega zapraszają na wyjątkowy cykl biegów pt. Tatarski Cross. Grand Prix Studzianka 2020 Będzie to rywalizacja biegaczy oraz zawodników Nordic Walkingu po terenach leśnych i polnych od 12 stycznia do 14 listopada 2020.

Czytaj więcej »

Reklama