Reklama

Łomazy: Ocalić od zapomnienia w Studziance (film) (galeria)

9 listopada w Studziance (gm. Łomazy) odbył się Przegląd Pieśni Patriotycznych i Biesiadnych "Ocalić od zapomnienia" . To już kolejne spotkanie z muzyką i śpiewem. Spotkanie podniosłe i szczytne. Patriotyzm lokalny w najlepszym wydaniu!

Wśród gości przeglądu pojawiła się Sekretarz Urzędu Gminy w Łomazach Marianna Łojewska, Przewodniczący Rady Gminy w Łomazach Andrzej Wiński, radny Grzegorz Wysocki, sołtys i rada sołecka Studzianki wraz z mieszkańcami.

Najważniejsi jednak byli wykonawcy. Gospodarze – zespół Studziańczanie, Zielona Kalina w Dubowa, Luteńka z Koszoł, Pohulanka z Kopytnika, Razem z Tucznej.

Nie byłoby tego przeglądu gdyby nie darczyńcy. Organizatorzy serdecznie dziękują członkom zespołu Studzianczanie, Stowarzyszeniu Rozwoju Miejscowości Studzianka, Rada Gminy i Wójt Gminy Łomazy, państwo Serhej z Łomaz, mieszkanki i mieszkańcy Studzianki.

W imieniu wójta, swoim i władz samorządowych dziękujemy za zaproszenie na tak doniosłą uroczystość jaką jest Przegląd Pieśni Patriotycznych i Biesiadnych “Ocalić od zapomnienia” w Studziance. W przededniu świąt rocznicowych, sto pierwszej rocznicy Odzyskania Niepodległości możemy dziś dzięki Studziance, zespołowi Studzianczanie i mieszkańcom miejscowości i my i oni i członkowie zespołów z terenu całej gminy ale i gminy sąsiedniej, z Tucznej, integrować się. To moim zdaniem przejaw patriotyzmu lokalnego. Dziś wybrzmią tu pieśni patriotyczne. Patriotyzm to szacunek dla naszej Ojczyzny. To szacunek dla barw narodowych, godła, hymnu. To pamięć o tych których nie ma z nami, pamięć o pokoleniach walczących o Niepodległość. Patriotyzm to też pamięć o dawnych, tak krzepiących w trudnych dniach naszej historii pieśniach patriotycznych. Ale patriotyzm to też szacunek dla drugiego człowieka na co dzień. – mówił Andrzej Wiński, przewodniczący Rady Gminy w Łomazach.

materiał: Radio Biper Łomazy
tekst: Leszek Niedaleki
film: Małgorzata Mieńko, Mariusz Maksymiuk, Tomasz Łukaszuk
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Sosnówka: Na Ludową Nutę! (galeria)

Ostatni akcent uświetnienia 2019 roku jako Roku Kultury Ludowej w Powiecie Bialskim wybrzmiał wczoraj (26 listopada) w Sosnówce. Gminny Ośrodek Kultury z dyrektor Jolantą Mikulską i Gminna Biblioteka Publiczna z dyrektor Teresą Harasimiuk, instytucje te wpadły na pomysł organizacji Gminnego Przeglądu Pieśni i Piosenki Ludowej “Na Ludową Nutę” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Sosnówka – Marcina Babkiewicza. Niebawem film z wydarzenia!

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Przedszkolaki i młodzież OHP śpiewali pieśni patriotyczne (galeria)

Wczoraj, 21 listopada, w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Białej Podlaskiej przy ulicy Sikorskiego miał miejsce I Przegląd Pieśni Patriotycznych “Jeszcze Jeden Krąg Dokoła”. Setka dzieciaków z około dziesięciu przedszkoli, kilkunastu uczestników z grupy młodzieżowej OHP z całego województwa a do tego goście oficjalni i publiczność. Świetne połączenie integracji wiekowej przy dźwiękach piosenek i pieśni budujących naszą Niepodległość. Niebawem FILM z wydarzenia!!

Czytaj więcej »

Reklama