Reklama

Konkurs koronkarski „Igłą malowane” (zaproszenie)

Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej zaprasza do udziału w XII Konkursie Rękodzieła Artystycznego „Igłą Malowane”

Celem konkursu:
– podtrzymywanie regionalnej tradycji koronkarskich
– pobudzenie inwencji twórczej
– promocja technik rękodzielniczych jako wspaniałego hobby
– umożliwienie twórcom konfrontacji w zakresie warsztatu i wzornictwa
– tworzenie warunków do rozwoju aktywności twórczej

Konkurs ma charakter otwarty o zasięgu międzynarodowym – mogą w nim brać udział wszyscy chętni, którzy będą oceniani w dwóch grupach wiekowych:
– dzieci do 15 lat
– młodzież i dorośli (16 lat i powyżej)

Kategorie prezentacji prac:
I haft płaski
II haft krzyżykowy
III koronka
IV biżuteria w hafcie lub koronce

– uczestnik przygotowuje dwie prace konkursowe wykonane w ciągu ostatniego roku w jednej wybranej przez siebie kategorii
– osoby niepełnosprawne (z orzeczeniem niepełnosprawności) mogą złożyć jedną pracę
– laureaci konkursu (tj. pierwszych miejsc) z roku 2019 mogą wziąć udział w innej kategorii niż ta, w której zostali nagrodzeni (np. nagrodzeni w kat. haft krzyżykowy mogą wziąć udział w hafcie płaskim lub koronce itd.)
– w IV kategorii, tj. „biżuteria w hafcie lub koronce” mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani (bez względu na otrzymaną nagrodę w ubiegłym roku)
– warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przekazanie na rzecz Pracowni Koronkarskiej jednej, choćby drobnej pracy wykonanej własnoręcznie np. jajko, serwetka, gwiazdka, aniołek itp., którą należy wpisać w karcie zgłoszeniowej w „uwagach”
– organizator nie pokrywa kosztów związanych z nadsyłaniem prac, nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenie lub zaginięcie przesyłki
– po zakończeniu wystawy tj.26.04.2020r. prace będzie można odebrać osobiście, lub na życzenie autora organizator wyśle je pocztą na koszt uczestnika
Prace konkursowe z kartą zgłoszeniową należy nadsyłać lub składać do 25.03.2020 r. (decyduje fizyczne dotarcie prac) na adres:

Klub Kultury w Sitniku Pracownia Koronkarstwa Łukowce 2a 21-500 Biała Podlaska lub GOK Biała Podlaska ul. Prosta 31 21-500 Biała Podlaska

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych- konkurs igłą_malowane 2020r.
karta zgłoszeniowa-1

materiał: GOK w Biała Podlaska
tekst : Alicja Sidoruk instruktor GOK w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Ossówka: Kulig na kołach z KGW z Kolonii Komarno (galeria)

Koło Gospodyń Wiejskich z Kolonii Komarno (gm. Konstantynów) kolejny raz udowodniło, że bawić można się także i bez śniegu. Kulig – czemu nie? Przecież może być na kołach!. Gospodynie spotykały się jak co roku w zaprzyjaźnionym gospodarstwie Osscamp w miejscowości Ossówka (gm. Leśna Podlaska).

Czytaj więcej »

Terespol: Turniej Szachowy pod patronatem senatora Biereckiego (galeria)

19 stycznia w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Terespolu odbył się piąty Turniej Szachowy o Puchar Senatora RP Grzegorza Biereckiego. Zawody wzbudziły duże zainteresowanie, gdyż do gry przystąpiło aż 46 zawodników z Terespola, Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego, Parczewa, Radzynia Podlaskiego, Konstantynowa, Mińska Mazowieckiego, a nawet z Brześcia, którego reprezentacja na czele z mistrzynią międzynarodową Tatianą Berlin liczyła 4 osoby.

Czytaj więcej »

Reklama