Reklama

Pożegnanie „Limka” na bialskim lotnisku (zapowiedź)

W drugiej połowie listopada (wkrótce podamy dokładną datę i godzinę) na bialskim lotnisku odbędzie się pożegnanie ostatniego stacjonującego tu sprawnego samolotu SBLim-2 o numerze bocznym 006. Symbolicznie zakończy się definitywnie lotnicza historia naszego miasta. Zaplanowany jest pokaz samolotu oraz pożegnalny oblot "Limka", którego pilotował będzie"mjr pil. Sławomir Hetman. Bialskie środowisko lotnicze już dziś zaprasza mieszkańców miasta do uczestnictwa w wydarzeniu. 

 

materiał: Biała Podlaska miasto
info / zdjęcie: Franciszek Ostrowski

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Odlot samolotu SB Lim-2 (galeria)

Ostatni akord bialskich tradycji lotniczych wybrzmiał 19 grudnia 2019 r. wraz z odlotem samolotu SB Lim-2 z Białej Podlaskiej do Mielca. Tego typu samoloty stacjonowały na bialskim lotnisku w latach 70-tych za czasów funkcjonowania 61 Pułku Szkolno-Bojowego. Samolot Lim-2 z bocznym numerem 006 został skonstruowany w Mielcu na radzieckiej licencji w 1953 r. i jest całkowicie sprawnym technicznie, mogącym wykonywać bezpieczne loty.

Czytaj więcej »

Wieści z Unii: Lataj bezpiecznie!

115 linii znalazło się na zaktualizowanej „czarnej liście” przewoźników lotniczych. Jednocześnie po 11 latach z wykazu dotyczącego bezpieczeństwa lotniczego wykreślono przewoźników lotniczych z Gabonu. – Staramy się zapewnić pasażerom najwyższy poziom bezpieczeństwa. Nie tylko pasażerom w Europie, lecz również na całym świecie – powiedziała komisarz Adina Vălean.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: Miasto przekazało grunt pod budowę jednostki wojskowej na terenie dawnego lotniska

W środę 30 października na sesji rady miasta jedną z podjętych uchwał była ta dotycząca wyrażenia zgody na przekazanie darowizny gruntu na terenie lotniska dla powstającej jednostki 18 Dywizji Zmechanizowanej. W sesji uczestniczył dowódca jednostki gen. Jarosław Gromadziński, który odpowiadał na pytania i wątpliwości radnych w sprawie tej inwestycji. 

Czytaj więcej »

Reklama