Reklama

Leśna Podlaska: Naukowo o bezpieczeństwie i higienie pracy w rolnictwie (galeria)

Konferencja Naukowa „Aspekty Bezpieczeństwa I Higieny Pracy W Rolnictwie” miała miejsce 4 listopada 2019 r. w sali wykładowej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej. Niebawem FILM z konferencji!!

Celem konferencji było omówienie zagadnień dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa w rolnictwie, zróżnicowanych niebezpiecznych czynników występujących podczas pracy w gospodarstwach rolnych w odniesieniu do zmiennych warunków i wykonywanych czynności.

Konferencja skierowana była do rolników różnych specjalizacji oraz wszystkich osób zainteresowanych tematyką.

Konferencję otworzył Radosław Klekot – dyrektor ZSCKR w Leśnej Podlaskiej. Wśród prelegentów pojawił się m. in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Szymon Giżyński oraz Prezes KRUS Aleksandra Hadzik. W czasie konferencji na terenie szkoły było można obejrzeć nowoczesne maszyny rolnicze prezentowane przez lokalnych przedsiębiorców.

W konferencji udział wziął także poseł Marcin Duszek, obecny był wójt Leśnej Podlaskiej Paweł Kazimierski, również radni powiatowi: Marian Tomkowicz i Marek Uściński. Konferencję uświetnił też swoją obecnością komendant Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej bryg. Artur Tomczuk. Obecni byli uczniowie, kadra pedagogiczna i dyrekcja szkoły w Leśnej.

O „Przygotowaniu młodzieży do bezpiecznej pracy w rolnictwie” mówił Szymon Giżyński – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. „Wizja ZERO prewencji w rolnictwie” to już temat prelekcji dr Aleksandry Hadzik – Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. O „Niebezpiecznych gatunkach roślin wokół nas” mówił dr hab. Paweł Marciniuk z UPH w Siedlcach. „Bezpieczne stosowanie środków ochrony roślin w rolnictwie”, to już temat Mirosława Nakoniecznego z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Zagrożenia wypadkowe dzieci w gospodarstwie rolnym” omawiał mgr inż. Piotr Choina – IMW Lublin. Ostatni temat „Ubezpieczenia OC w rolnictwie” omówił Józef Karpiński z Departamentu Ubezpieczeń Majątkowych Nord Partner.

 

materiał: Radio Biper Leśna Podlaska
temat: ZSCKR w Leśnej Podlaskiej
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Miejsce na Twoją reklamę: tel.605514474

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Wieści z Unii: Lasy płoną już w całej Europie

Coraz więcej państw europejskich boryka się z problemem pożarów lasów – wynika ze sprawozdania KE za ubiegły rok. – Co godzinę tracimy lasy o powierzchni odpowiadającej 800 boiskom piłkarskim – alarmuje komisarz Karmenu Vella. W 2018 r. najwięcej pożarów na obszarach leśnych o powierzchni co najmniej 30 hektarów odnotowano we Włoszech, Portugalii, Wielkiej Brytanii i Szwecji.

Czytaj więcej »

Wieści z Unii: Unia bezpieczeństwa musi działać dalej

Dzięki współpracy i skoordynowanym reakcjom możemy stawić czoła wyzwaniom związanym z (…) terroryzmem, cyberprzestępczością i dezinformacją – powiedział komisarz Julian King podsumowując postępy w tworzeniu unii bezpieczeństwa. Raport zwraca uwagę m.in. na niebezpieczne treści w internecie, wymianę informacji i współpracę z Bałkanami Zachodnimi i Nową Zelandią w obszarze bezpieczeństwa.

Czytaj więcej »

Reklama