Reklama

Województwo: Na granicy odzyskano Mercedesa, Nissana oraz Forda

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, odzyskali tylko w ciągu jednej doby, trzy samochody pochodzące z przestępstwa o wartości prawie 300 tys. zł.

Wczoraj, na terenie drogowego przejścia granicznego w Terespolu, na kierunku wyjazdowym, zatrzymano obywatela Białorusi. Podróżny usiłował wywieźć na lawecie, samochód marki Mercedes Actros o szacunkowej wartości 150 000 zł. W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze ujawnili w pojeździe ingerencję w polu numerycznym VIN.

Tego samego dnia, również na tym przejściu granicznym, odzyskano pochodzącego z przestępstwa Forda. Tym razem, na kierunku wjazdowym do Polski, zatrzymano obywatela Białorusi, który podróżował Fordem Kuga. Podczas prowadzonej kontroli granicznej, funkcjonariusze ujawnili ingerencję w oznakowaniu nadwozia samochodu oraz stwierdzili fałszerstwo dowodu rejestracyjnego pojazdu. Wartość odzyskanego Forda oszacowano na kwotę 60 tys. zł.

Kolejne auto pochodzące z przestępstwa odzyskano na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku. Tu do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym, stawił obywatel Ukrainy, podróżujący samochodem marki Nissan Evalia. Podczas prowadzonej kontroli granicznej, funkcjonariusze ustalili, iż auto o wartości 85 tys. zł, zostało skradzione na terytorium Francji. Mężczyzna został zatrzymany, zaś pojazd zabezpieczono.

W tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, odzyskali pojazdy i podzespoły samochodowe pochodzące z przestępstwa o wartości ponad 28 mln zł.

 

materiał: Nadbużański Oddział Straży Granicznej
tekst / zdjęcia: por. SG Dariusz Sienicki, Rzecznik Prasowy Komendanta NOSG

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Terespol: Funkcjonariusze z NOSG nie dopuścili do przemytu papierosów z terytorium Białorusi

Wczoraj, we wczesnych godzinach porannych, funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Terespolu, ujawnili i zabezpieczyli w pobliżu rzeki granicznej Bug, wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Papierosy spakowane w pakiety i owinięte folią w ilości prawie 2,5 tys. szt., zostały przemycone przez rzekę graniczną Bug i czekały na wywiezienie ich w głąb kraju. 

Czytaj więcej »

Reklama