Reklama

Terespol: Likwidacja Szkolnego Schroniska Młodzieżowego

Rada Powiatu na najbliższej sesji podejmie się sprawy likwidacji Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Terespolu. Schronisko z siedzibą w Terespolu, ul. Wojska Polskiego 88 przestanie istnieć z dniem 31 grudnia 2019 r. Majątek ruchomy likwidowanej jednostki pozostanie własnością Powiatu Bialskiego.

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Terespolu działało w oparciu o kadrę i bazę materialna Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Terespolu. W związku z rozwiązaniem Zespołu, a następnie likwidacją Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu oraz użyczeniem Burmistrzowi Miasta Terespol mienia po Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1, Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Terespolu straciło możliwość dalszego funkcjonowania na dotychczasowych zasadach.

Próby przekazania Schroniska do prowadzenia Burmistrzowi Miasta Terespol nie powiodły się. Pomimo zawartej w maju 2018 r. umowy i przekazania dotacji, nie doszło w 2018 r. do uruchomienia działalności Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Terespolu. Przekazana w styczniu 2019 r. Miastu Terespol dotacja została zwrócona na konto Powiatu Bialskiego. Zaistniała sytuacja skutkowała rozwiązaniem umowy zawartej z Burmistrzem Miasta Terespol o przyjęcie zadania prowadzenia przedmiotowego Schroniska.

Podejmowana na sesji uchwała jest kontynuacją procedury likwidacji Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Terespolu, rozpoczętej w czerwcu 2019 r. w sprawie zamiaru likwidacji Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Terespolu.

Zarząd Powiatu w Białej Podlaskiej celem zasięgnięcia opinii w sprawie likwidacji schroniska Lubelski Kurator Oświaty wydał opinię pozytywną w sierpniu 2019 r. Przeprowadzono konsultacje projektu uchwały Rady Powiatu w Białej Podlaskiej w sprawie likwidacji Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Terespolu z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami działającymi w sferze działalności pożytku publicznego. Konsultacje były przeprowadzone we wrześniu 2019 r. w formie badania ankietowego drogą elektroniczną. Do projektu uchwały nie zgłoszono żadnych uwag.

 

materiał: Powiat Bialski
temat: Rada Powiatu w Białej Podlaskiej / Terespol
tekst: Leszek Niedaleki
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

2020 Rokiem św. Jana Pawła II w Powiecie Bialskim

Na najbliższej sesji Rady Powiatu Bialskiego, radni podejmą uchwałę w sprawie zajęcia stanowiska dotyczącego ustanowienia Roku 2020 Rokiem św. Jana Pawła II w Powiecie Bialskim. Zarząd Powiatu Bialskiego upoważniony zostanie do przekazania niniejszego stanowiska Samorządom miast i gmin powiatu bialskiego, parafiom, instytucjom kultury, szkołom, organizacjom pozarządowym.

Czytaj więcej »

Terespol: Kolejne uderzenie w nielegalny hazard

Policjanci z Terespola podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego uderzyli kolejny raz nielegalny hazardowy biznes. Funkcjonariusze ujawnili działający na terenie miasta lokal, służący do prowadzenia gier bez wymaganej koncesji lub zezwolenia.

Czytaj więcej »

Reklama