Reklama

Międzyrzec Podlaski: Przekazanie ambulansu z powiatu Oberhavel do międzyrzeckiego szpitala (film)

17 października do międzyrzeckiego szpitala trafiła karetka podarowana przez starostę niemieckiego powiatu Oberhavel Ludgeara Weskampa. W tym roku współpraca między powiatem bialskim a powiatem Oberhavel obchodzi 15-lecie partnerstwa. Pojazd odebrali na placu szpitalnym starosta bialski Mariusz Filipiuk oraz dyrektor placówki Wiesław Zaniewicz, którzy w ramach podziękowań przekazali przedstawicielom niemieckiej delegacji symboliczne 1 euro oraz okolicznościowy grawerton.

– Mamy już 15-letnią współpracę z okręgiem Biała Podlaska i z tego powodu staramy się wzajemnie wspierać, współpracować i pomagać sobie nawzajem i dzięki temu istnieje wymiana młodzieży, osób zarządzających powiatem i też przyglądamy się strukturze funkcjonowania danego powiatu – mówi Ludgear Weskamp, starosta powiatu Oberhavel.

– Jest to już dziewiąty samochód, który trafił na teren naszego powiatu. Po ostatnich rozmowach ze starostą Weskampem  otrzymaliśmy bardzo miłą informację, że w najbliższym czasie do naszego szpitala trafią jeszcze nowoczesne łóżka, jak również wyposażenie do pracowni jednej z naszych szkół. Ta współpraca ma naprawdę duży wymiar, bo największą chyba wartością tej współpracy jest to, że nasi uczniowie z naszych szkół mogą korzystać z wymiany i mogą wyjeżdżać do Niemiec – mówi starosta bialski Mariusz Filipiuk.

materiał: powiat bialski / Międzyrzec Podlaski miasto
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko / Tomasz Łukaszuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama