Reklama

Biała Podlaska: Tunel prawie gotowy…. prawie. Ale pojedziemy nim dopiero wiosną… (galeria)

Zbliżająca się zima nie pierwszy raz wstrzymuje prace budowlane. Tak jest zarówno z obiektami kubaturowymi a tym bardziej drogowymi. PRD Leszka Horeglada nie rozpocznie w tym roku prac budowlanych związanych z dojazdami do tunelu. PRK Trakcja natomiast - wykonawca samego tunelu wykonuje ostatnie możliwe prace przy samym tunelu i czeka także na wiosnę i dojazdy aby dokończyć elementy zawarte w projekcie - między innymi ekrany dźwiękochłonne.

Nie chcemy rozgrzebywać ziemi, utrudniać dodatkowo kierowcom przejazd, a potem, w razie bardzo niesprzyjającej pogody wstrzymywać prace i zostawić je do wiosny. Myślę, że kierowcy to uszanują i zrozumieją. Wiosną szybko zaczniemy i postaramy się przed terminami wykonania zawartymi w umowach oddać dojazdy i uruchomić tunel. – mówi prezes PRD Leszek Horeglad.

Rozumiemy decyzję wykonawcy i zdając sobie sprawę jak wąskim gardłem komunikacyjnym jest ulica Witoroska i Lubelska, sam przejazd kolejowy, uważamy że to niestety konieczna decyzja. Lepiej jest mieć w pełni przepustową ulice i obecny przejazd niż w zimie objazdy, utrudnienia i ewentualne dodatkowe zamknięcia. Ten czas dodatkowo wykorzystamy do opracowania dodatkowych zabezpieczających i ułatwiających w razie konieczności pokonanie linii kolejowej na kierunku północ – południe. – mówi Wojciech Sosnowski, naczelnik Gabinetu Prezydenta.

Trwa opracowanie planów tymczasowej organizacji ruchu w obszarze planowanych prac przy budowie dojazdów do tunelu w ulicy Witoroskiej. Te dodatkowe zabezpieczenia i rozwiązania komunikacyjne o jakich mówił Sosnowski to projekt wykonania bay-pasu po zachodniej stronie tunelu. Mniej więcej na wysokości ulicy Daleka – Sokulska. Przejazd z rogatkami na wysokości torów – na co dzień zamknięty – jednak w razie ewentualnego zdarzenia drogowego czy wypadku blokującego tunel – używany jako objazd. Na czas budowy dojazdów także służyłby jako przejazd techniczny i zastępczy.

Jeszcze w tym roku jednak PRD Horeglad rozpocznie organizowanie zaplecza budowy jak i rozpocznie prace liniowe i cześć związaną z przebudową sieci mediów. Prace te nie powinny jednak mocno zakłócić obecny stan przejazdu i jego okolic. Prawdziwa budowa rozpocznie się już na wiosnę.

San budowy tunelu na koniec października przedstawiamy na zdjęciach.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama