Reklama

Sto lat piłki nożnej w Białej Podlaskiej – spotkanie z Cezarym Hince w bibliotece (zaproszenie)

Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej zaprasza wszystkich miłośników regionu na spotkanie „Piłkarskie dawne i obecne kluby piłkarskie Białej Podlaskiej 1919-2019”. Jego bohaterem będzie autor książek o  tej tematyce  - Cezary Hince. Odbędzie się ono  7 listopada (czwartek) o godz. 17:00 w Dziale Wiedzy o Regionie MBP przy ul. Warszawskiej 12a (I piętro). Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję poznać historię bialskiej piłki nożnej, liczącą już sto lat.
Biała Podlaska Polecamy Sport
MBP w Białej Podlaskiej, ul. Warszawska 12a Mapa

Cezary Hince jest bialczaninem, absolwentem Wydziału Filozofii i Socjologii UMCS w Lublinie. Od lat pasjonuje się historią piłki nożnej w naszym regionie.  Zajmuje się dokumentowaniem bialskiej i lokalnej piłki nożnej  w strukturach Bialskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Jest autorem książek, w których  opisuje historię bialskich klubów, prezentuje statystyki rozgrywek, zestawienia zawodników, a także zamieszcza wiele fotografii, skanów z prasy i dokumentów.  W ciągu kilku ostatnich lat ukazały się: Piłkarski AZS : historia, mecze i piłkarze AZS Biała Podlaska w latach 1974-1996 (Siedlce, 2013), Piłkarskie losy Podlasia : historia, mecze i piłkarze Podlasia : Biała Podlaska w latach 1957-2017 (Siedlce, 2017), Piłkarskie dawne i małe kluby Białej Podlaskiej w latach 1918-2018 (Siedlce, 2018), Piłkarski AZS w obiektywie : historia AZS AWF Biała Podlaska w latach 1974-1996 (Biała Podlaska – Siedlce, 2019). Rozmowę z Cezarym Hince poprowadzi na spotkaniu Maciej Szupiluk.

Zapraszamy  do biblioteki wszystkich miłośników piłki nożnej, pragnących zgłębić historię tej dyscypliny sportu w naszym mieście. Będzie to też okazja do zakupu książek autora.

materiał: Biała Podlaska miasto / sport
tekst / plakat: Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Sport: Mistrzostwa Polski Szkół Rolniczych w piłce halowej dziewcząt. Drużyna ZSCKR w Leśnej Podlaskiej w finale (galeria)

08 stycznia w Potoczku odbył się półfinał Mistrzostw Polski Szkół Rolniczych w halowej piłce nożnej dziewcząt. Żeńska drużyna z ZSCKR w Leśnej Podlaskiej w składzie: Wiktoria Masalska – kapitan zespołu, Małgorzata Witek – bramkarz, Natalia Kościuczyk, Natalia Grabowska, Gabriela Mirończuk, Zuzanna Witoroszczuk, Justyna Barańska i Luiza Bebko wywalczyła I miejsce i awansowała do finału turnieju.

Czytaj więcej »

Finał turniejów Champion Cup (zaproszenie)

Zapraszamy wszystkich sympatyków AT Champion na FINAŁ turniejów Champion Cup pod Patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska, który już 7 grudnia w hali IV LO im. Staszica w Białej Podlaskiej! Tym razem po raz ostatni w tej edycji do rozgrywek przystąpią piłkarze z roczników 2007 i młodsi 🙂 Cytując klasyka: „Będzie się działo!!!

Czytaj więcej »

Reklama