Reklama

Zalesie: Ślubowanie pierwszoklasistów (galeria)

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej w Zalesiu są już pełnoprawnymi uczniami. 22 października br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień, ponieważ uczniowie po raz pierwszy złożyli ślubowanie w obecności sztandaru Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej.

Akademię prowadziły uczennice klasy VIII:  Aleksandra Łućko i Klaudia Fedoruk, które powitały  dyrekcję szkoły, nauczycieli, uczniów i rodziców.

Uroczystość  przebiegła w niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Teresa Kusiak dokonała uroczystego aktu  pasowania na ucznia, wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej im Polski Niepodległej w Zalesiu”.

Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej, musiały przedstawić to, czego do tej pory nauczyły się w szkole. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz udzielenie odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań zadanych przez starsze koleżanki.

Następnie wychowawczynie rozdały uczniom dyplomy, a przewodnicząca Rady Rodziców pani Anna Charewicz drobne upominki.  Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków. Pięknie zaśpiewane piosenki oraz wiersze wyrecytowane z przejęciem  wycisnęły niejedną łezkę wzruszenia z oczu bliskich.

 


materiał: gmina Zalesie
tekst: Żaneta Kwiatkowska-Szołucha
zdjęcia: SP w Zalesiu

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Ślubowanie pierwszoklasistów z „piątki” (galeria)

30 października w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Jana Kochanowskiego w Białej Podlaskiej swoją przygodę z edukacją rozpoczęło pięć klas pierwszych. W uroczystości ślubowania pierwszaków wzięła udział cała społeczność szkolna, rodzice oraz zaproszeni goście. Wśród nich m.in. prezydent miasta Michał Litwiniuk.

Czytaj więcej »

Zalesie: Ślubowanie pierwszoklasistów w Wólce Dobryńskiej (galeria)

,,Niech wyrosną z Was tacy, którzy ku gwiazdom wzlecieć zapragną”. To właśnie ta myśl Janusza Korczaka, przyświecała ślubowaniu pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wólce Dobryńskiej. Pod takim hasłem, w przepięknej gwiezdnej scenerii, w czwartkowy poranek  24 października 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wólce Dobryńskiej, odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów.

Czytaj więcej »

Połoski: Ślubowanie pierwszoklasistów (galeria)

29 października w Szkole Podstawowej w Połoskach (gm. Piszczac) w niezwykle podniosłej atmosferze, przed sztandarem szkoły, pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Bożena Sworczuk dokonała symbolicznego pasowania poprzez dotknięcie prawego ramienia ucznia ołówkiem, wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Połoskach „.

Czytaj więcej »

Reklama