Reklama

Zalesie: Ślubowanie pierwszoklasistów (galeria)

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej w Zalesiu są już pełnoprawnymi uczniami. 22 października br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień, ponieważ uczniowie po raz pierwszy złożyli ślubowanie w obecności sztandaru Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej.

Akademię prowadziły uczennice klasy VIII:  Aleksandra Łućko i Klaudia Fedoruk, które powitały  dyrekcję szkoły, nauczycieli, uczniów i rodziców.

Uroczystość  przebiegła w niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Teresa Kusiak dokonała uroczystego aktu  pasowania na ucznia, wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej im Polski Niepodległej w Zalesiu”.

Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej, musiały przedstawić to, czego do tej pory nauczyły się w szkole. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz udzielenie odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań zadanych przez starsze koleżanki.

Następnie wychowawczynie rozdały uczniom dyplomy, a przewodnicząca Rady Rodziców pani Anna Charewicz drobne upominki.  Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków. Pięknie zaśpiewane piosenki oraz wiersze wyrecytowane z przejęciem  wycisnęły niejedną łezkę wzruszenia z oczu bliskich.

 


materiał: gmina Zalesie
tekst: Żaneta Kwiatkowska-Szołucha
zdjęcia: SP w Zalesiu

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama