Reklama

Perkowice: “Pachnąca spiżarnia babci” – finał pysznego projektu (film) (galeria)

Gminny Ośrodek Kultury wraz z Pracownią Kulinariów Regionalnych w Perkowicach realizował przez okres wakacji aż do 5 października projekt związany z domowymi konfiturami, kiszonkami i ziołami. Przeprowadzenie projektu wzięły na siebie panie ze Stowarzyszenia "Smaki Perkowic".

Projekt sfinansowany przez Urząd Gminy w Białej Podlaskiej skierowany był do dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia, spotkania, wyjazdy, dyskusje dotyczyły wypróbowanych sposobów na przetwory owoców i warzyw jakie znaleźć można w okresie letnim i jesiennym w ogródkach, sadach i na polach. I tak czerwiec minął pod znakiem truskawkowych smakołyków, lipiec to wisienki i mirabelki, ogóreczki do beczki i ziołowa wycieczka do Kodnia, sierpień to już smaki jabłek i śliwek. We wrześniu eksperymentowano z ziołami.

Wczorajsze podsumowanie połączone było z prezentacją teatralną dotyczącą kiszenia kapusty oraz koncertem Caravany i zespołu Kalina. Jury w składzie Urszula Nowicka, Elżbieta Suszczyńska, Iwona Pietruczuk i Mateusz Siwiec.

W kategorii przetwory wytrawne w grupie dzieci i młodzieży do lat 15 najwyżej oceniono przetwory: Gabrieli Babkiewicz, Zofii Paneckiej, Łukasza Łukasiaka. W grupie dorośli i młodzież od lat 16: Katarzyny Klepackiej, Marianny Gurynowicz i Mari Kalinowskiej.

W kategorii przetwory słodkie w grupie dzieci i młodzieży do lat 15 zwyciężyli: Jakub Sadowski, Mikołaj Siliwoniuk, Kamila Kaliszuk. W grupie dorośli i młodzież od lat 16: Nadia Smarzewskiej, Izabela Kalich, Henryka Arseniuk.

Wyróżnienia przyznano: Wiktorii Łukasiak, Natalii Paszkiewicz, Reginie Krawczak, Danucie Bandzarewicz.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst, zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Sosnówka: Na Ludową Nutę! (galeria)

Ostatni akcent uświetnienia 2019 roku jako Roku Kultury Ludowej w Powiecie Bialskim wybrzmiał wczoraj (26 listopada) w Sosnówce. Gminny Ośrodek Kultury z dyrektor Jolantą Mikulską i Gminna Biblioteka Publiczna z dyrektor Teresą Harasimiuk, instytucje te wpadły na pomysł organizacji Gminnego Przeglądu Pieśni i Piosenki Ludowej “Na Ludową Nutę” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Sosnówka – Marcina Babkiewicza. Niebawem film z wydarzenia!

Czytaj więcej »

Reklama