Reklama

Międzyrzec Podlaski: 900-lecie powołania Zakonu Templariuszy do życia (film)

12 października w Międzyrzecu Podlaskim zainaugurowane zostały obchody 900-lecia powołania Zakonu Templariuszy do życia. Z tej okazji Zakon Rycerski Ziemi Międzyrzeckiej przygotował mnóstwo atrakcji. Wśród nich znalazła się konferencja naukowa na temat zakonów rycerskich oraz Templariuszy a w jednej z sal Pałacu Potockich w Międzyrzecu Podlaskim otworzona została wystawa pt. "Templariusze". 

– Staram się wspierać ludzi, którzy mają zainteresowania, pasje w poznawaniu tego, co było na ziemiach międzyrzeckich, jaka była historia naszej międzyrzecczyzny. Warto zapraszać naszych mieszkańców, aby poznali historię, nie tą typowo lekcyjną, ale z opowieści ludzi, którzy mają przebogatą wiedzę a przy okazji można dotknąć broni i wyposażenia i zobaczyć, jak funkcjonowało rycerstwo XII-XIII-wieczne – mówi burmistrz Międzyrzec Podlaskiego Zbigniew Kot.

– Naszym głównym założeniem jest przybliżenie historii średniowiecza i zakonów rycerskich ludziom, którzy nie mają dostępu do wiedzy ani różnych materiałów, gdzie można byłoby zdobyć tą wiedzę. Łączmy to poprzez kontakty z elitą, wykładowcami, profesorami wyższych uczelni plus odtwórcami, którzy łączą odtwarzanie historii, ale i prezentowania wiedzy – tłumaczy Tomasz Sajko, prezes Zakonu Rycerskiego Ziemi Międzyrzeckiej.

materiał: Międzyrzec Podlaski miasto / kultura
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko / Tomasz Łukaszuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama