Reklama

Drelów: Wernisaż wystawy “Bagnosze. Pokolenia” (film)

10 października w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie zaprezentowana została wystawa zdjęć pt. "Bagnosze. Pokolenia". Na wystawie można było obejrzeć dwanaście portretów rodzinnych mieszkańców gminy Drelów - Bagnoszy okazujących lokalną tradycję w ujęciu wielopokoleniowym.

– Możemy zobaczyć na wystawie zdjęcia, które w sposób klimatyczny starają się oddać naszą wyjątkowość wynikającą z faktu, że jesteśmy szczególnie przywiązani do tej ziemi i tradycji. Chcemy pokazać, że Drelów jest to miejsce do spokojnego życia. To miejsce atrakcyjne,  że obecna jest tu historia, którą jesteśmy w stanie łączyć ze współczesnością. Chcemy również podkreślić swoją wielokulturowość i tolerancję, a to wszystko myślę na tych zdjęciach widać  – mówi wójt gminy Drelów Piotr Kazimierski

– Fotografem projektu był Kamil Szewczyk, student Akademii Fotografii w Warszawie. Sesja przebiegała bardzo sprawnie i w dobrym klimacie nawiązania do przeszłości, w dużym zrozumieniu i z dużą cierpliwością dla osób fotografowanych – mówi Angelika Magier, autorka projektu “Bagnosze. Pokolenia”.

materiał: gmina Drelów / kultura
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko / Tomasz Łukaszuk

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Miejsce na Twoją reklamę: tel.605514474

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Reklama