Reklama

Biała Podlaska: Dwa ronda za 8 milionów złotych! (film) (aktualizacja)

Wczoraj, 18 października 2019 r. w Urzędzie Miasta Biała Podlaska została podpisana umowa, której przedmiotem jest wykonanie robót drogowych mających na celu przebudowę skrzyżowań na drodze krajowej nr 2 z ul. Terebelską i al. Solidarności w ramach zadania pn. „Poprawa dostępności transportowej w Brześciu i Białej Podlaskiej”. Niebawem film! a w nim moment podpisania umowy, wypowiedzi, skrzyżowania o których mowa w umowie - obecnie z lotu ptaka!

Umowa została zawarta po przeprowadzeniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na przebudowę skrzyżowań na drodze krajowej nr 2 z ul. Terebelską i al. Solidarności w ramach zadania pn. „Poprawa dostępności transportowej w Brześciu i Białej Podlaskiej”, prowadzonego zgodnie z warunkami przetargu nieograniczonego z Konsorcjum firm w składzie:
– Lider Konsorcjum – Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka Akcyjna z siedzibą w Białej Podlaskiej,
– Partner Konsorcjum – Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego „Tre-DROM” Sp. z o.o. z siedzibą w Białej Podlaskiej,
– Partner Konsorcjum – Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „BUDOMEX” Sp. z o.o. z siedzibą w Białej Podlaskiej.

Na przedmiot umowy, określony w ust. 1 składa się następujący zakres rzeczowy robót:
– rozbudowa skrzyżowań polegająca na zmianie ich geometrii – skrzyżowania o ruchu okrężnym,
– zmiana ilości pasów ruchu na poszczególnych wlotach,
– rozbudowa ciągów chodnika i ścieżki rowerowej,
– przebudowa kolizji energetycznych i rozbudowa oświetlenia,
– rozbudowa sieci telekomunikacyjnej,
– rozbudowa kanalizacji deszczowej i sanitarnej,
– rozbudowa sieci wodociągowej i gazowej.

Realizacja całego przedmiotu umowy nastąpi w terminie do dnia 20.11.2020 r.

Za wykonany i odebrany cały zakres przedmiotu umowy w sposób oraz na zasadach określonych umową, Wykonawca otrzyma wynagrodzenie w kwocie brutto ponad 8 mln 264 tys zł.

Prace elektryczne, sieciowe, wodociągowe, kanalizacyjne na dwóch rondach wykonywać będzie Budomex. Budowa ronda na skrzyżowaniu Terebelskiej i obwodnicy to zadania Tre-Dromu. PRD bierze na siebie realizację ronda na skrzyżowaniu al. Solidarności i ulicy Białka (DK-2).


Umowę podpisali prezydent Michał Litwiniuk z prezesem PRD Leszkiem Horegladem – przedstawicielem lidera konsorcjum.

Zjednoczona Prawica twierdzi, że nic się w mieście nie dzieje, my natomiast sukcesywnie przygotowujemy kolejne projekty i ogłaszamy przetargi. Budowa rond na skrzyżowaniach ulic miejskich z trasą krajową to jedno z najważniejszych zadań jakie założyliśmy sobie do szybkiej realizacji. Ronda powinny znacznie usprawnić komunikację a także poprawić bezpieczeństwo. Z policyjnych statystyk wynika, że skrzyżowanie z aleją Solidarności to czarny punkt na mapie miasta. Doszło tam już do wielu kolizji i wypadków. Budowa ronda powinna wyeliminować najniebezpieczniejsze sytuacje i znacząco wpłynąć na zmniejszenie się ilości wypadków w tym obszarze. Rondo na skrzyżowaniu ulicy Terebelskiej z obwodnicą, w miejscu gdzie obecnie funkcjonuje sygnalizacja świetlna to umożliwienie rozładowania natężenia ruchu i uporządkowanie tego ruchu. – mówi prezydent Litwiniuk.

Wola do realizacji tego typu zadań inwestycyjnych w Urzędzie Miasta Biała Podlaska jest ogromna. Z naszej strony, strony drogowców realizujących kontrakty i prezydent i odpowiednie komórki w bialskim magistracie mogą liczyć i otrzymują od nas wsparcie merytoryczne i elastyczność zarówno co do terminów realizacji jak i uczciwych, rozsądnie przedstawianych kosztorysów z którymi przystępujemy do przetargów. To owocuje. Podpisywana dziś umowa na budowę rond to dla naszych firm znakomita wiadomość. Nasze ekipy będą miały pracę, firmy obroty a miasto nowe rozwiązania komunikacyjne. Już dziś rozpoczynamy prace związane z przygotowaniem i wprowadzeniem organizacji ruchu na obszarze przebudowywanych skrzyżowań. Myślę, że taką dokumentację otrzymać powinniśmy jeszcze w tym roku. Nie zaczniemy jednak prac w środku zimy. Nie chcemy dodatkowo utrudniać kierowcom poruszania się drogami. Poczekamy do wiosny. Pracy choć dużo ale podzielonej na trzy nasze firmy powinniśmy szybko podołać. Myślę, że już latem 2020 roku będziemy mogli rozmawiać o szybszym wykonaniu i sprawniejszym oddaniu wybudowanych rond do użytku kierowców. – mówi Leszek Horeglad z PRD Biała Podlaska.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Gabriela Kuc-Stefaniuk rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Biała Podlaska / Leszek Niedaleki
zdjęcia: Małgorzata Mieńko
opracowanie: Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama