Ogłoszenie

Reklama

ZDZ Biała Podlaska: Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej (galeria)

Musicie od siebie wymagać nawet, gdyby inni od was nie wymagali - z tym przesłaniem Jana Pawła II naszego rodaka, który całe życie poświęcił Bogu i młodzieży w dn. 11 października w Szkołach ZDZ im. K. K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej rozpoczęła się uroczysta akademia z okazji DNIA EDUKACI NARODOWEJ.

Tradycją w naszej szkole w tym dniu jest ślubowanie pierwszych klas. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły został odśpiewany hymn państwowy.

Akademia rozpoczęła się przemówieniem pana Henryka Zacharuka Dyrektora Szkół ZDZ, który przywitał gości, grono pedagogiczne, rodziców i uczniów. Pan Dyrektor nauczycielom i pracownikom szkoły podziękował za dotychczasowe zaangażowanie w pracę zawodową. Życzył sił i wytrwałości, w tym jakże trudnym zawodzie nauczyciela.

Wręczył nagrody i listy gratulacyjne wyróżniającym się nauczycielom.

Następnie głos zabrał ksiądz kanonik Marian Daniluk składając najserdeczniejsze życzenia dyrekcji i całemu gronu pedagogicznemu, za codzienny uśmiech i troskę o młodzież, za wiedzę przekazywaną młodemu pokoleniu Polaków.

Równie dużo miłych i ciepłych słów przekazała pani Agata Żmudzińska Przewodnicząca Rady Rodziców. W imieniu swoim, rodziców i uczniów wyraziła wdzięczność za codzienny trud i poświęcony czas młodzieży ze szkół Baczyńskiego życząc dalszych sukcesów i wytrwałości.

Młodzi artyści pieśnią i słowem uczcili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły, wręczyli im symboliczny kwiatek i samodzielnie wykonane piernikowe serca. z napisem DZIĘKUJEMY, odśpiewali 100-lat. Występ młodego saksofonisty z I klasy technikum był wstępem do dalszej części akademii, w której został przedstawiony teleturniej KOCHAM CIĘ SZKOŁO. Udział w nim wzięli nauczyciele i uczniowie.

Punktem kulminacyjnym uroczystej akademii był występ medialnej Grupy FORTE pod kierunkiem pana Andrzeja Jędryczkowskiego. Śpiewem uczniowie dziękowali swoim nauczycielom za dar wiedzy i serca, jaki od nich otrzymują każdego dnia.

Akademię przygotowali uczniowie klas I i III technikum pod kierunkiem wychowawców – pani Agnieszki Jakoniuk, Anny Kowalik, Moniki Łojewskiej i Aleksandry Weremiuk. Pamiątkowe zdjęcie z uroczystości zajmie honorowe miejsce w Kronice Szkoły im. K. K. Baczyńskiego ZDZ.

 

materiał: ZDZ im. K. K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej
tekst : ZDZ im. K. K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej
zdjęcia opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama