Reklama

ZDZ Biała Podlaska: Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej (galeria)

Musicie od siebie wymagać nawet, gdyby inni od was nie wymagali - z tym przesłaniem Jana Pawła II naszego rodaka, który całe życie poświęcił Bogu i młodzieży w dn. 11 października w Szkołach ZDZ im. K. K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej rozpoczęła się uroczysta akademia z okazji DNIA EDUKACI NARODOWEJ.

Tradycją w naszej szkole w tym dniu jest ślubowanie pierwszych klas. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły został odśpiewany hymn państwowy.

Akademia rozpoczęła się przemówieniem pana Henryka Zacharuka Dyrektora Szkół ZDZ, który przywitał gości, grono pedagogiczne, rodziców i uczniów. Pan Dyrektor nauczycielom i pracownikom szkoły podziękował za dotychczasowe zaangażowanie w pracę zawodową. Życzył sił i wytrwałości, w tym jakże trudnym zawodzie nauczyciela.

Wręczył nagrody i listy gratulacyjne wyróżniającym się nauczycielom.

Następnie głos zabrał ksiądz kanonik Marian Daniluk składając najserdeczniejsze życzenia dyrekcji i całemu gronu pedagogicznemu, za codzienny uśmiech i troskę o młodzież, za wiedzę przekazywaną młodemu pokoleniu Polaków.

Równie dużo miłych i ciepłych słów przekazała pani Agata Żmudzińska Przewodnicząca Rady Rodziców. W imieniu swoim, rodziców i uczniów wyraziła wdzięczność za codzienny trud i poświęcony czas młodzieży ze szkół Baczyńskiego życząc dalszych sukcesów i wytrwałości.

Młodzi artyści pieśnią i słowem uczcili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły, wręczyli im symboliczny kwiatek i samodzielnie wykonane piernikowe serca. z napisem DZIĘKUJEMY, odśpiewali 100-lat. Występ młodego saksofonisty z I klasy technikum był wstępem do dalszej części akademii, w której został przedstawiony teleturniej KOCHAM CIĘ SZKOŁO. Udział w nim wzięli nauczyciele i uczniowie.

Punktem kulminacyjnym uroczystej akademii był występ medialnej Grupy FORTE pod kierunkiem pana Andrzeja Jędryczkowskiego. Śpiewem uczniowie dziękowali swoim nauczycielom za dar wiedzy i serca, jaki od nich otrzymują każdego dnia.

Akademię przygotowali uczniowie klas I i III technikum pod kierunkiem wychowawców – pani Agnieszki Jakoniuk, Anny Kowalik, Moniki Łojewskiej i Aleksandry Weremiuk. Pamiątkowe zdjęcie z uroczystości zajmie honorowe miejsce w Kronice Szkoły im. K. K. Baczyńskiego ZDZ.

 

materiał: ZDZ im. K. K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej
tekst : ZDZ im. K. K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej
zdjęcia opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Przedsiębiorcy BPIG w obronie dyrektora Zacharuka

Z dnia na dzień rośnie sprzeciw i grono poparcia dla zwolnionego dyrektora ZDZ Biała Podlaska Henryka Zacharuka. Prezes Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej w Białej Podlaskiej, Leszek Horeglad, w imieniu przedsiębiorców zrzeszonych w Izbie prosi prezes ZDZ w Lublinie, Katarzynę Kusa o wnikliwe i rzetelne przeanalizowanie rozwiązania umowy z dyrektorem i wycofanie się z nietrafnie podjętej decyzji.

Czytaj więcej »

Łomazy: Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Placówek Oświatowych (galeria)

Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Wójt Gminy Łomazy- p. Jerzy Czyżewski, przewodniczący Rady Gminy Łomazy- p. Andrzej Wiński, wiceprzewodniczący Rady Gminy Łomazy – p. Ireneusz Korszeń, dyrektor Szkoły Podstawowej w Huszczy- p. Dorota Pawłowska, przewodnicząca Rady Rodziców p. Anna Marciniuk, wiceprzewodnicząca Rady Rodziców – pani Monika Jaroszuk, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – p. Urszula Najdyhor, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury- p. Ryszard Bielecki, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej – p. Agata Chwalewska, komendant gminnego OSP Łomazy- p. Roman Stanilewicz, prezes Gminnej Spółdzielni Łomazy – p. Tadeusz Bańkowski, radny Gminy Łomazy- p. Kamil Frączek, a także emerytowani pracownicy szkoły przybyli na uroczystość, nauczycieli, uczniów i rodziców.

Czytaj więcej »

Reklama