Reklama

Biała Podlaska: Dzielnicowy odwiedził przedszkolaków

Sierż. szt. Dariusz Romaniuk, dzielnicowy bialskiej komendy odwiedził wczoraj Przedszkole Samorządowe nr 17 w Białej Podlaskiej. Podczas spotkań z kolejnymi grupami maluchów funkcjonariusz przybliżył podstawowe zasady bezpieczeństwa. Był też czas by obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez bialskich funkcjonariuszy i usiąść za kierownicą radiowozu. Spotkanie na długo pozostanie w pamięci najmłodszych.

Wczoraj sierż. szt. Dariusz Romianiuk, dzielnicowy bialskiej komendy odwiedził wychowanków Przedszkola Samorządowego nr 17 w Białej Podlaskiej. Policjant spotkał się z 4 czterema grupami przedszkolaków. Podczas pogadanek, w przystępny dla najmłodszych sposób przybliżył im podstawowe zasady bezpieczeństwa w przedszkolu jak również w domu czy na podwórku. Nie zabrakło informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zasad postępowania w przypadku ataku agresywnego psa.

W trakcie spotkania był też czas by przybliżyć dzieciom zawód policjanta oraz obejrzeć sprzęt, wykorzystywany przez bialskich mundurowych. Wszystkie dzieci mogły też usiąść za kierownicą radiowozu i poczuć się jak „prawdziwy policjant”.

Na zakończenie dzielnicowy wręczył maluchom odblaski. Dzieci nie kryły zadowolenia i promienne uśmiechy gościły na ich twarzach. Zobowiązały się również korzystać z otrzymanych odblasków, wiedząc już jak jest to ważne dla ich bezpieczeństwa.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama