Reklama

Biała Podlaska: Bialski Bohater w mundurze

Wczoraj w siedzibie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń funkcjonariuszom Policji, którzy w szczególny sposób, niejednokrotnie z narażeniem własnego zdrowia i życia oraz w czasie wolnym od służby nieśli pomoc innym ludziom. Wśród odznaczonych znalazł się również funkcjonariusz KMP w Białej Podlaskiej sierż. szt. Krzysztof Iwan.

Podczas uroczystości uhonorowania funkcjonariuszy Policji w sali konferencyjnej im. W. Stasiaka w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji obecni byli m.in.: Marszałek Sejmu – Elżbieta Witek, Prezes Rady Ministrów – Mateusz Morawiecki, Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji – Mariusz Kamiński.

Wśród 142 wyróżnionych z całej Polski policjantów znalazł się również sierż. szt. Krzysztof Iwan z KMP w Białej Podlaskiej. Jak mówi bialski funkcjonariusz, odznaczenie jest uhonorowaniem dwunastoletniej służby w Policji. Służby państwu i społeczeństwu, służby pełnej poświęcenia i narażania własnego zdrowia, a nawet życia.

W chwilach dramatycznych, kiedy stawką jest ludzkie życie nikt nie myśli o medalach. Często o naszych czynach nie mówi się głośno, nie liczymy na to, nie mniej jednak znalezienie się w gronie „Bohaterów w mundurze” to ogromna nobilitacja – dodaje bialski funkcjonariusz policji, który od 7 lat jest także aktywnym członkiem ochotniczej straży pożarnej „Sidorki”.

Służba w Policji, to służba zawsze i wszędzie, to także ogromna pasja, co w swoim wystąpieniu podkreśliła marszałek SejmuElżbieta Witek. – Jesteście powołani, aby nieść pomoc innym. Służba w Policji nie jest dla Was przypadkiem, ale jest dla Was misją, której oddajecie się z pasją i dumą. Zapewniacie nam bezpieczeństwo nawet po służbie – mówiła.

Jak dodaje odznaczony funkcjonariusz bycie policjantem nie polega wyłącznie na chronieniu prawa i publicznego porządku. Bycie policjantem to przede wszystkim dbanie o obywateli.

Bardzo chciałbym, aby w umysłach całego społeczeństwa utrwalał się obraz policjanta, który troszczy się o mieszkańców miasta, a nie tylko wypisuje mandaty – dodaje Krzysztof Iwan.

Sierż. szt. Krzysztof Iwan, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją służbę podjął studia na kierunku Ratownictwo Medyczne w PSW Biała Podlaska, a zdobytą tam wiedzę już wielokrotnie miał okazję wykorzystać będąc pierwszym na miejscu zdarzenia. Jak sam mówi, robi to po to, aby profesjonalnie udzielać pomocy.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Jest 0 komentarzy do tego artykułu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Debata o bezpieczeństwie w Janowie Podlaskim (zaproszenie)

Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej serdecznie zaprasza mieszkańców gminy Janów Podlaski na debatę społeczną pt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, która odbędzie się 30 grudnia o godz. 10:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Janowie Podlaskim. 

Czytaj więcej »

Cicbór Duży: Policjanci wzięli udział w „Meczu słodkich serc” (galeria)

Bialscy policjanci po raz kolejny wzięli udział w „Meczu słodkich serc”, na którym zbierano słodycze dla dzieci z bialskiej gminy. Impreza organizowana już od wielu lat przez Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej odbyła się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Ciciborze Dużym. Wpisuje się ona w Ogólnopolską Akcję Charytatywną „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. W tym roku funkcjonariusze stanęli na podium zajmując drugie miejsce. Najważniejsza jednak była ofiarność uczestników oraz dobra zabawa.

Czytaj więcej »

Reklama