Reklama

Biała Podlaska: Bialski Bohater w mundurze

Wczoraj w siedzibie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń funkcjonariuszom Policji, którzy w szczególny sposób, niejednokrotnie z narażeniem własnego zdrowia i życia oraz w czasie wolnym od służby nieśli pomoc innym ludziom. Wśród odznaczonych znalazł się również funkcjonariusz KMP w Białej Podlaskiej sierż. szt. Krzysztof Iwan.

Podczas uroczystości uhonorowania funkcjonariuszy Policji w sali konferencyjnej im. W. Stasiaka w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji obecni byli m.in.: Marszałek Sejmu – Elżbieta Witek, Prezes Rady Ministrów – Mateusz Morawiecki, Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji – Mariusz Kamiński.

Wśród 142 wyróżnionych z całej Polski policjantów znalazł się również sierż. szt. Krzysztof Iwan z KMP w Białej Podlaskiej. Jak mówi bialski funkcjonariusz, odznaczenie jest uhonorowaniem dwunastoletniej służby w Policji. Służby państwu i społeczeństwu, służby pełnej poświęcenia i narażania własnego zdrowia, a nawet życia.

W chwilach dramatycznych, kiedy stawką jest ludzkie życie nikt nie myśli o medalach. Często o naszych czynach nie mówi się głośno, nie liczymy na to, nie mniej jednak znalezienie się w gronie „Bohaterów w mundurze” to ogromna nobilitacja – dodaje bialski funkcjonariusz policji, który od 7 lat jest także aktywnym członkiem ochotniczej straży pożarnej „Sidorki”.

Służba w Policji, to służba zawsze i wszędzie, to także ogromna pasja, co w swoim wystąpieniu podkreśliła marszałek SejmuElżbieta Witek. – Jesteście powołani, aby nieść pomoc innym. Służba w Policji nie jest dla Was przypadkiem, ale jest dla Was misją, której oddajecie się z pasją i dumą. Zapewniacie nam bezpieczeństwo nawet po służbie – mówiła.

Jak dodaje odznaczony funkcjonariusz bycie policjantem nie polega wyłącznie na chronieniu prawa i publicznego porządku. Bycie policjantem to przede wszystkim dbanie o obywateli.

Bardzo chciałbym, aby w umysłach całego społeczeństwa utrwalał się obraz policjanta, który troszczy się o mieszkańców miasta, a nie tylko wypisuje mandaty – dodaje Krzysztof Iwan.

Sierż. szt. Krzysztof Iwan, aby jeszcze lepiej wykonywać swoją służbę podjął studia na kierunku Ratownictwo Medyczne w PSW Biała Podlaska, a zdobytą tam wiedzę już wielokrotnie miał okazję wykorzystać będąc pierwszym na miejscu zdarzenia. Jak sam mówi, robi to po to, aby profesjonalnie udzielać pomocy.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 0 komentarzy do tego artykułu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama