Reklama

Kryminałki: Odpowie za kradzież sklepową

Za kradzież sklepową odpowie 51-letnia obywatelka Białorusi. Kobieta zatrzymana została w jednym z marketów na terenie Międzyrzeca Podlaskiego. Policjanci ustalili, że to nie jedyny sklep, który „odwiedziła” 51-latka. Wartość strat oszacowana została na kwotę niemal 9 tys. zł. Wczoraj kobieta usłyszała zarzuty. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od niej 20 tys. zł

W minioną sobotę po południu, dyżurny komisariatu policji w Międzyrzecu Podlaskim powiadomiony został o kradzieży, do jakiej doszło w jednym ze sklepów na terenie miasta. Sprawczynię na gorącym uczynku zdarzenia ujął pracownik ochrony. Z jego relacji wynikało, że kobieta próbowała opuścić sklep nie płacąc za zabrane produkty. Miała ze sobą damskie buty i elektronarzędzia. Mężczyzna dodał, że tego dnia kobieta przyszła do sklepu już po raz kolejny.

Skierowany na miejsce patrol policji, który potwierdził zgłoszenie. Mundurowi ustalili, personalia kobiety. Okazało się, że jest to 51-letnia obywatelka Białorusi. Funkcjonariusze ustalili, że kobieta podróżowała busem, który zaparkowała przed wejściem do sklepu. Wewnątrz samochodu policjanci ujawnili szereg produktów spożywczych i przemysłowych. Część z nich pochodziła ze sklepu, w którym ujęta została 51-latka.

Kobieta zatrzymana została do wyjaśnienia, natomiast funkcjonariusze zajęli się ustalaniem skąd pochodzić mogą pozostałe przedmioty. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że 51-latka odwiedzała sklepy na terenie Międzyrzeca Podlaskiego oraz Białej Podlaskiej już od maja br. Wart oszacowana została łącznie na kwotę niemal 9 tys. zł.

Wczoraj kobieta usłyszała zarzuty i przyznała się do winy. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od niej pieniądze w kwocie 20 tys. zł. Teraz o dalszym losie 51-latki zadecyduje sąd. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Roskosz: “Kulturowo zainspirowani” w ECKiW OHP (galeria)

12 października 2019 r. w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy zakończyła się trójstronna międzynarodowa wymiana młodzieży „Kulturowo zainspirowani” zorganizowana w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. W trwającej od 6 października br. wymianie uczestniczyła 37-osobowa grupa młodzieży wraz z liderami z Polski, Niemiec i Białorusi.

Czytaj więcej »

Kryminałki: Wpadł po analizie odcisków palców w bazie AFIS

Za kradzież pieniędzy odpowie 64-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Łupem sprawcy padło ponad 3 tys. zł. Na jego udział w zdarzeniu wskazał system AFIS, do którego wprowadzono zabezpieczone na miejscu zdarzenia ślady linii papilarnych. Mężczyzna usłyszał zarzuty w zakładzie karnym, gdzie obecnie odbywa karę pozbawienia wolności, za… przestępstwa przeciwko mieniu. O dalszym losie 64-latka zadecyduje sąd.

Czytaj więcej »

Reklama