Reklama

Kryminałki: Odpowie za kradzież sklepową

Za kradzież sklepową odpowie 51-letnia obywatelka Białorusi. Kobieta zatrzymana została w jednym z marketów na terenie Międzyrzeca Podlaskiego. Policjanci ustalili, że to nie jedyny sklep, który „odwiedziła” 51-latka. Wartość strat oszacowana została na kwotę niemal 9 tys. zł. Wczoraj kobieta usłyszała zarzuty. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od niej 20 tys. zł

W minioną sobotę po południu, dyżurny komisariatu policji w Międzyrzecu Podlaskim powiadomiony został o kradzieży, do jakiej doszło w jednym ze sklepów na terenie miasta. Sprawczynię na gorącym uczynku zdarzenia ujął pracownik ochrony. Z jego relacji wynikało, że kobieta próbowała opuścić sklep nie płacąc za zabrane produkty. Miała ze sobą damskie buty i elektronarzędzia. Mężczyzna dodał, że tego dnia kobieta przyszła do sklepu już po raz kolejny.

Skierowany na miejsce patrol policji, który potwierdził zgłoszenie. Mundurowi ustalili, personalia kobiety. Okazało się, że jest to 51-letnia obywatelka Białorusi. Funkcjonariusze ustalili, że kobieta podróżowała busem, który zaparkowała przed wejściem do sklepu. Wewnątrz samochodu policjanci ujawnili szereg produktów spożywczych i przemysłowych. Część z nich pochodziła ze sklepu, w którym ujęta została 51-latka.

Kobieta zatrzymana została do wyjaśnienia, natomiast funkcjonariusze zajęli się ustalaniem skąd pochodzić mogą pozostałe przedmioty. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że 51-latka odwiedzała sklepy na terenie Międzyrzeca Podlaskiego oraz Białej Podlaskiej już od maja br. Wart oszacowana została łącznie na kwotę niemal 9 tys. zł.

Wczoraj kobieta usłyszała zarzuty i przyznała się do winy. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od niej pieniądze w kwocie 20 tys. zł. Teraz o dalszym losie 51-latki zadecyduje sąd. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama