Reklama

Powiat: Przemyt papierosów na przejściach granicznych z Białorusią

Ponad 9 tys. paczek papierosów to wynik zaledwie dwóch kontroli przeprowadzonych w ostatnich dniach przez funkcjonariuszy lubelskiej KAS na przejściach granicznych z Białorusią.

W wyniku rewizji samochodu ciężarowego funkcjonariusze Oddziału Celnego z Koroszczyna ujawnili 3,6 tys. paczek papierosów. Nielegalny towar ukryty był w kilkudziesięciu workach z pelletem opałowym. Kierujący pojazdem – obywatel naszego kraju – przyznał się do ukrycia i próby przemytu wyrobów tytoniowych.

Papierosy zostały zatrzymane, a przeciwko sprawcy wszczęto postępowanie karne skarbowe. Z kolei funkcjonariusze celno-skarbowi z przejścia granicznego w Sławatyczach podczas rewizji samochodu osobowego marki Chevrolet ujawnili ponad 5,5 tys. paczek papierosów. Kontrabanda ukryta była w płycie podłogowej pojazdu, którym podróżowała obywatelka Białorusi. Kobieta wyjaśniła, że samochód pożyczyła od znajomego i nie wiedziała o ukrytym w nim nielegalnym towarze. Zarówno papierosy, jak i pojazd, zostały zajęte jako dowody w prowadzonym postępowaniu.To jeden z większych przemytów papierosów z wykorzystaniem samochodu osobowego.

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst :Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
zdjęcia opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama