Reklama

Mieszkaniec powiatu bialskiego dachował uciekając przed policją

Kolejny czytelnik wysłał wiadomość na BiperAlarm korzystając z formularza znajdującego się na podstronie /biperalarm/ portalu RadioBiper.Info. Poinformował o pościgu za podejrzanym o przewożenie kontrabandy. Wydarzenie miało miejsce na terenie Powiatu Mińsk Mazowiecki. 32 latek - mieszkaniec powiatu bialskiego - został zatrzymany po tym jak uciekł nie zatrzymując się do kontroli drogowej. Na jednym z zakrętów stracił panowanie nad kierownicą i dachował w przydrożnym rowie. W samochodzie zabezpieczono 180 tysięcy sztuk papierosów.

Sceny jak z filmu rozegrały się przed kilkoma dniami na drogach gminy Mińsk Mazowiecki. Policjanci ruchu drogowego oraz operacyjni zwalczający przestępczość gospodarczą ścigali audi a8, które nie zatrzymało się do kontroli. Policjanci mieli informację, że tym pojazdem może być przewożona kontrabanda. Osobówka pędziła po drogach Choszczówki Rudzkiej, Dębego Wielkiego, i Chrośli aż do miejscowości Ruda, gdzie zakończyła się szaleńcza ucieczka. Na łuku drogi kierujący audi stracił panowanie nad pojazdem i wylądował w przydrożnym rowie. Informacje zdobyte przez funkcjonariuszy potwierdziły się. W pojeździe mundurowi zabezpieczyli niemal 180 tys. sztuk nielegalnych papierosów. Kierujący audi został zatrzymany.

Funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą zdobyli przed kilkoma dniami informacje, że przez powiat miński może przejeżdżać srebrne audi na lubelskich numerach, w którym mają być przewożone nielegalne papierosy.

W związku z powyższym w miejscowości Choszczówka Rudzka przygotowali zasadzkę obserwując drogę krajowa 92 zwracając uwagę na wymieniony pojazd. Ok. godz. 17:00 opisywany samochód pojawił się jadąc od Mińska Mazowieckiego w kierunku zachodnim. Informacja ta została przekazana patrolowi ruchu drogowego, który podjął czynności aby zatrzymać do kontroli srebrne audi. Kierujący widząc oznakowany radiowóz zwolnił, zatrzymał się by po chwili gwałtownie ruszyć i rozpocząć szaleńczą ucieczkę.

Policjanci ruchu drogowego pełniąc tego dnia służbę z żołnierzem żandarmerii wojskowej oraz patrol operacyjny z zachowaniem najwyższej ostrożności ścigali srebrne audi. W miejscowości Ruda kierujący osobówką stracił panowanie nad pojazdem wypadł z drogi, dachował i wjechał do rowu.

Szczęśliwie nikt w całej tej sytuacji nie ucierpiał. Policjanci zatrzymali kierującego audi. Był nim 32-letni mieszkaniec powiatu bialskiego. Trafił on do policyjnego aresztu. W samochodzie, na tylnych siedzeniach oraz w bagażniku, funkcjonariusze znaleźli niemal 180 tys. sztuk papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy.

Dzięki zebranemu w sprawie materiałowi dowodowemu, śledczy przedstawili 32-latkowi zarzuty karne. Mieszkaniec powiatu bialskiego usłyszał zarzut ucieczki przed policyjnym pościgiem oraz przewożenia wyrobów akcyzowych bez znaków akcyzy, gdzie wartość uszczuplenia tej akcyzy wyniosła niemal 200 tys. zł. Mężczyzna przyznał się do tych czynów i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze grzywny, prac społecznych i zakazowi prowadzenia pojazdów na czas jednego roku.

materiał: nadesłany przez czytelnika poprzez aplikację BiperAlarm
tekst: kppminsk.policja.waw.pl / Leszek Niedaleki
zdjęcia: kppminsk.policja.waw.pl
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama