Reklama

Biała Podlaska: Praktyczna lekcja bezpieczeństwa dla dzieciaków z „jedynki”

Dzisiaj bialscy policjanci spotkali się z podopiecznymi Szkoły Podstawowej numer 1 w Białej Podlaskiej. Funkcjonariusze przybliżali przedszkolakom i uczniom klas 1-2 zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Była też część praktyczna podczas której dzieci pod opieką opiekunów i mundurowych uczyły się korzystania z przejścia dla pieszych. Wszystko w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Dzisiaj policjanci Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowy Zespołu Dzielnicowych bialskiej komendy odwiedzili Szkołę Podstawową numer 1. W spotkaniu z mundurowymi uczestniczyły przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-2. Wszystko odbyło się w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Podczas pogadanki funkcjonariusze przypomnieli małym słuchaczom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, a w szczególności bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Nie zabrakło również informacji o konieczności noszenia elementów odblaskowych. Dzieci dowiedziały się jak w sposób prawidłowy korzystać z chodnika oraz jak zachować się w przypadku jego braku. Policjanci w przystępny dla najmłodszych sposób uświadomili im, z jakimi zagrożeniami wiąże się nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Po tym odbyła się część praktyczna spotkania, podczas której dzieci pod czujnym okiem funkcjonariuszy i opiekunów ćwiczyły swoje umiejętności. W rejonie przejścia dla pieszych na ulicy Narutowicza uczyły się jak bezpiecznie z niego korzystać.

Nie była to jedyna atrakcja przygotowana tego dnia dla najmłodszych. Dodatkowo czekała na nich maskotka z PSP Mrówka z Białej Podlaskiej, a także przybory szkolne, elementy odblaskowe i słodycze ufundowane dla wszystkich przez tą firmę. Uśmiech przez cały czas gościł na twarzach najmłodszych, a wczorajsze spotkanie na długo pozostanie w ich pamięci.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: nadkom. Wojciech Lesiuk KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama