Reklama

Roskosz: Festyn Integracyjny “Sprawni poprzez sport 2019” (film) (galeria)

Festyn miał miejsce w czwartek, 12 września, w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy. Zgromadził ok. 300 uczestników z 15. placówek z terenu województwa lubelskiego i mazowieckiego, m.in. z Radzynia Podlaskiego, Konstantynowa, Kozuli, Kostomłotów, Kisielan, Białej Podlaskiej. Uczestnicy to osoby niepełnosprawne intelektualnie oraz fizycznie. Przyjechali w towarzystwie swoich opiekunów i terapeutów.

film: “Sprawni poprzez Sport 2019” w Roskoszy


Wśród bawiących się na festynie byli podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Kozuli, w Konstantynowie. A także Warsztat Terapii Zajęciowej w Skórcu oraz WTZ Elremet, WTZ w Konstantynowie, WTZ Siedlcach i Kodniu. Ponadto był Środowiskowy Dom Samopomocy w Kodniu, w Radzyniu Podlaskim, Wisznicach i Międzylesiu.

Na uczestników placówek z dwóch województw (mazowieckiego i lubelskiego), czekały różne rozgrywki sportowe, koordynowane przez wolontariuszy bialskiego CDS Centrum Wolontariatu, pokaz sztuk walki sekcji „Dziki Wschód”. Nie zabraknie też posiłku, który przygotuje Centrum Integracji Społecznej CDS w Białej Podlaskiej – mówi Anna Jakubiak, kierownik Caritas Diecezji Siedleckiej Środowiskowego Domu Samopomocy w Białej Podlaskiej.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz Starosta Bialski Mariusz Filipiuk.

Dla uczestników festynu wolontariusze Centrum Wolontariatu w Białej Podlaskiej oraz Żelechowa przygotowali gry i zabawy w ramach części rekreacyjnej. Impreza została dofinansowana ze środków PFRON oraz wsparta przez Caritas Polska.

Organizatorzy dziękują serdecznie Grupie “Dziki Wschód”, Centrum Wolontariatu Caritas w Białej Podlaskiej, Wolontariuszom z Żelechowa i Wszystkim Uczestnikom Dzisiejszego Festyny !!!

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst i zdjęcia: Przemysław Treska
film: Biper TV
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

III Gala Wolontariatu w Białej Podlaskiej (galeria)

5 grudnia to Światowy Dzień Wolontariusza, dlatego w Urzędzie Miasta Biała Podlaska odbyła się Gala Wolontariatu Caritas 2019. Podczas uroczystości został podsumowany ubiegły rok pracy wolontariuszy oraz można było zobaczyć występ przedszkolaków z pierwszego w Polsce przedszkolnego koła Caritas.

Czytaj więcej »

Łomazy: Warsztaty fotograficzne z Adamem Pańczukiem

Dnia 2 grudnia 2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łomazach odbyły się warsztaty dla młodzieży o fotografii dokumentalnej z panem Adamem Pańczukiem – polskim fotografem, którego prace były wielokrotnie pokazywane w polskich i zagranicznych galeriach oraz nagradzane w krajowych i międzynarodowych konkursach fotograficznych (m.in. BZ WBK, Grand Press Photo, Magnum Expression Award, Sony World Photography Awards).

Czytaj więcej »

Reklama