Reklama

Biała Podlaska: Strzelanie na lotnisku z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej (galeria)

Długa lista wydarzeń tegorocznych, na które zaprosił prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. My wracamy do dnia 8 września, na bialskim lotnisku odbywał się turniej strzelecki kategorii open zorganizowany przez Klub Guardian.

W turnieju udział wziąć mogli wszyscy chętni. Zaproponowano kategorie: amator, open, młodzik. Organizator zapewnił broń i amunicje. W trakcie turnieju zorganizowano piknik strzelecki. Dostępna była broń do użytku poza konkurencjami zawodów: AK-47, AR-15, strzelba pump action, glock, walther, xdm. Imprezę uatrakcyjniła wystawa sprzętu wojskowego, policji, straży granicznej, straży pożarnej oraz przejażdżki quadem dla najmłodszych.

Organizujemy wydarzenie wraz z partnerami. Jest tu obecne Liceum im. Emilii Plater. Wspólnie chcemy upamiętnić to tragiczne wydarzenie dla naszego kraju. Będziemy to dziś czynić hukiem wystrzałów. – mówi Marek Winkler, wiceprezes Fundacji i Klubu Strzeleckiego Guardian.

Upamiętniamy organizowaną imprezę tych wszystkich którzy polegli osiemdziesiąt lat temu w rozpoczynającej się drugiej wojnie światowej. Ciesze się też, że zaczyna się współpraca pomiędzy dorosłymi i młodzieżą. Mówię tu o klubie strzeleckim Guardian w którym funkcjonują dorośli a w tym momencie myślę, że i nasza młodzież znajdzie szanse rozwoju swoich pasji zarówno sportowych jak i militarnych. Jesteśmy tymi którzy to rozpoczęli. Mamy w szkole własną strzelnicę, to pierwsza szkolna strzelnica na terenie Białej Podlaskiej. – mówi Przemysław Olesiejuk, dyrektor liceum im. Emilii Plater.

Mieszkańcy mogli w tym roku uczestniczyć w uroczystościach miejskich wybuchu II wojny światowej oraz napaści sowieckiej na Polskę. Cześć wydarzeń jeszcze przed nami, mowa o 17 września (link do zaproszenia)

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama