Reklama

Biała Podlaska: Strzelanie na lotnisku z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej (galeria)

Długa lista wydarzeń tegorocznych, na które zaprosił prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. My wracamy do dnia 8 września, na bialskim lotnisku odbywał się turniej strzelecki kategorii open zorganizowany przez Klub Guardian.

W turnieju udział wziąć mogli wszyscy chętni. Zaproponowano kategorie: amator, open, młodzik. Organizator zapewnił broń i amunicje. W trakcie turnieju zorganizowano piknik strzelecki. Dostępna była broń do użytku poza konkurencjami zawodów: AK-47, AR-15, strzelba pump action, glock, walther, xdm. Imprezę uatrakcyjniła wystawa sprzętu wojskowego, policji, straży granicznej, straży pożarnej oraz przejażdżki quadem dla najmłodszych.

Organizujemy wydarzenie wraz z partnerami. Jest tu obecne Liceum im. Emilii Plater. Wspólnie chcemy upamiętnić to tragiczne wydarzenie dla naszego kraju. Będziemy to dziś czynić hukiem wystrzałów. – mówi Marek Winkler, wiceprezes Fundacji i Klubu Strzeleckiego Guardian.

Upamiętniamy organizowaną imprezę tych wszystkich którzy polegli osiemdziesiąt lat temu w rozpoczynającej się drugiej wojnie światowej. Ciesze się też, że zaczyna się współpraca pomiędzy dorosłymi i młodzieżą. Mówię tu o klubie strzeleckim Guardian w którym funkcjonują dorośli a w tym momencie myślę, że i nasza młodzież znajdzie szanse rozwoju swoich pasji zarówno sportowych jak i militarnych. Jesteśmy tymi którzy to rozpoczęli. Mamy w szkole własną strzelnicę, to pierwsza szkolna strzelnica na terenie Białej Podlaskiej. – mówi Przemysław Olesiejuk, dyrektor liceum im. Emilii Plater.

Mieszkańcy mogli w tym roku uczestniczyć w uroczystościach miejskich wybuchu II wojny światowej oraz napaści sowieckiej na Polskę. Cześć wydarzeń jeszcze przed nami, mowa o 17 września (link do zaproszenia)

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Biała Podlaska: Odlot samolotu SB Lim-2 (galeria)

Ostatni akord bialskich tradycji lotniczych wybrzmiał 19 grudnia 2019 r. wraz z odlotem samolotu SB Lim-2 z Białej Podlaskiej do Mielca. Tego typu samoloty stacjonowały na bialskim lotnisku w latach 70-tych za czasów funkcjonowania 61 Pułku Szkolno-Bojowego. Samolot Lim-2 z bocznym numerem 006 został skonstruowany w Mielcu na radzieckiej licencji w 1953 r. i jest całkowicie sprawnym technicznie, mogącym wykonywać bezpieczne loty.

Czytaj więcej »

Biała Podlaska: IV Nocny Bieg – około 1000 osób bawiło się na lotnisku!! (galeria)

IV Nocny Bieg Pamięci Bohaterskich Lotników Podlasia zorganizowano wczoraj, 26 października, w godzinach wieczornych i nocnych na bialskim lotnisku. Przy dobrej pogodzie z zaproszenia skorzystać postanowiło ponad 600 biegaczy z rodzinami i przyjaciółmi. Ze sportowego – rekreacyjnego wydarzenia przemieniło się ono we wspaniały nocny happening pamięci, rywalizacji, dobrej zabawy i wspaniałej atmosfery. Niebawem FILM z wydarzenia!

Czytaj więcej »

Reklama