Reklama

Województwo: Popełnił szereg wykroczeń w ruchu drogowym i próbował skorumpować funkcjonariuszy

Wyprzedzanie pojazdu na podwójnej ciągłej, rozmowa w czasie jazdy przez telefon komórkowy, jazda samochodem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, brak obowiązkowego wyposażenia pojazdu oraz nieudana próba korupcji funkcjonariuszy SG. Te wykroczenia oraz przestępstwo popełnił zatrzymany przez funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału SG, podróżujący tzw. „Nadbużanką” obywatel Ukrainy.

5 września br., funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Skryhiczynie, w trakcie wykonywania czynności służbowych, zatrzymali ob. Ukrainy. Kierowca został zatrzymany do kontroli w m. Dubienka w powiecie chełmskim. Wcześniej, prowadząc samochód osobowy marki Ford, rozmawiał przez telefon komórkowy oraz wyprzedzał inny pojazd na podwójnej linii ciągłej.

Podczas kontroli, okazało się, iż osoby przebywające w pojeździe nie miały zapiętych pasów bezpieczeństwa. W samochodzie brakowało również gaśnicy oraz trójkąta ostrzegawczego. Za wszystkie te wykroczenia, funkcjonariusze zaproponowali kierowcy mandat karny w wysokości 500 zł.

Jednak mężczyzna, nie chciał przyjąć mandatu a funkcjonariuszom oferował 50 EURO „na ciasto dla żony” w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Funkcjonariusze, poinformowali osobę, iż zostaje ona zatrzymana a o próbie korupcji powiadomili swoich przełożonych.

Mężczyźnie postawiono już zarzut popełnienia przestępstwa karnego związanego z próbą korupcji funkcjonariuszy. Kierowca przyjął też mandat karny za popełnione wcześniej wykroczenia w ruchu drogowym.

materiał: Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej
tekst zdjęcia: por. SG Dariusz SIENICKI Rzecznik Prasowy Komendanta
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Województwo: Odpady nie trafią na rynek Polski

Funkcjonariusze lubelskiej KAS zapobiegli wprowadzeniu na polski rynek niebezpiecznych odpadów. Funkcjonariusze Oddziału Celnego w Chełmie skontrolowali 655 używanych monitorów komputerowych, które do procedury dopuszczenia do obrotu zgłosiła jedna z firm prowadząca działalność na terenie województwa mazowieckiego. Sprzęt, zgodnie z deklaracją zgłaszającego, pochodził ze Stanów Zjednoczonych.

Czytaj więcej »

Kryminałki: Nietrzeźwy 14-latek za kierownicą nissana

Radzyński sąd rodzinny i nieletnich zajmie się sprawą 14-latka z gminy Międzyrzec Podlaski, który w ubiegłą sobotę zabrał samochód należący do rodziców i urządził sobie nim przejażdżkę. Okazało się, że na domiar złego nieletni wsiadł za kierownicę osobowego nissana mając ponad półtorej promila alkoholu w organizmie.

Czytaj więcej »

Reklama