Reklama

Międzyrzec Podlaski: “Gdy w noc wrześniową…” – koncert kapeli Menele (film)

1 września na Placu Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim odbył się koncert upamiętniający 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Na scenie zagrał warszawski zespół Menele, który międzyrzeckiej publiczności zaprezentował kompozycje grane w okresie okupacji hitlerowskiej a które znalazły się na ich płycie pt. „Za każdy kamień twój".

Usłyszeliśmy takie utwory jak: “Posłuchajcie ludzie”, “Gdy w noc wrześniowe”, “Za spalone domy”, “Siekiera, motyka” czy “Na dworze jest mrok”.

Zespół Menele zagrał w składzie: Dariusz Wołosewicz „Grzywa” – śpiew i gitara; Mariusz Kuczewski „Qcza” – śpiew i gitara, Piotr Walewski – akordeon i śpiew, Krzysztof Kłos “Brat” – instrumenty perkusyjne i śpiew.

materiał: Międzyrzec Podlaski miasto / kultura
film / zdjęcie: Małgorzata Mieńko / Tomasz Łukaszuk

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Miejsce na Twoją reklamę: tel.605514474

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Ruszyły zgłoszenia na Międzyrzecki Jarmark Świąteczny

Burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego oraz Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim zapraszają do udziału w Międzyrzeckim Jarmarku Świątecznym artystów, rzemieślników, twórców ludowych, prezentujących rękodzieło artystyczne, ozdoby artystyczne, ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne i przysmaki świąteczne, który odbędzie się 15 grudnia w godz. 10:00 – 15:00.

Czytaj więcej »

Główne uroczystości z okazji Święta Niepodległości w Międzyrzecu Podlaskim (zaproszenie)

Burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego Zbigniew Kot zaprasza mieszkańców miasta na oficjalne obchody 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystości w dniu 11 listopada rozpocznie msza św. w kościele p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła o godz. 12:00. Główna część obchodów odbędzie się natomiast o godz. 13:15 przy pomniku Bohaterów Miasta na Placu Jana Pawła II. W programie również wydarzenia towarzyszące. Więcej szczegółów na poniższym plakacie. 

Czytaj więcej »

Reklama