Reklama

Kryminałki: Kopał w zaparkowane auta. W organizmie miał niemal 2 promile alkoholu

Za zniszczenie mienia odpowie 27-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna podejrzany jest o uszkodzenie dwóch samochodów na terenie miasta. Zatrzymany został na gorącym uczynku zdarzenia, kiedy kopał w zaparkowane auta.

Mężczyzna nie potrafił w żaden sposób wyjaśnić swojego zachowania. Twierdził, że nie pamięta zdarzenia z uwagi na wypity wcześniej alkohol. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Do zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 3 nad ranem na ul. Zygmunta Starego w Białej Podlaskiej. Dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o nietrzeźwym mężczyźnie, który na parkingu samochodowym “wykrzykuje” oraz kopie w zaparkowane pojazdy. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji, który zatrzymał awanturnika.

Mundurowi ustalili, że jest to 27-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. W chwili zdarzenia mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało niemal 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna zatrzymany został do wytrzeźwienia.

W trakcie interwencji policjanci potwierdzili też, że dwa zaparkowane tam samochody są uszkodzone. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Gdy dotarli do właścicieli aut ustalili, że wcześniej nie posiadały tych uszkodzeń. Straty oszacowane zostały przez pokrzywdzonych na kwotę ponad 2 tys. zł.

Gdy 27-latek wytrzeźwiał usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Nie potrafił w żaden sposób wytłumaczyć swojego zachowania. Twierdził, że nie pamięta nawet zdarzenia z uwagi na wypity wcześniej alkohol.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Przestępstwo uszkodzenia mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Reklama

Reklama

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Kryminałki: Areszt dla 37-latka

Bialscy policjanci zatrzymali 37-latka podejrzanego o szereg kradzieży z włamaniem, do których doszło na terenie powiatu bialskiego i łosickiego. Mężczyzna usłyszał 10 zarzutów. Sprawa ma charakter rozwojowy. Wczoraj Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec mężczyzny najsurowszy środek zapobiegawczy-tymczasowy areszt. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej »

Kryminałki: Pościg ulicami Białej Podlaskiej za nietrzeźwym kierowcą

Biała Podlaska: 43 latka ukradła firanki, odzież, porcelanę i garnki wykorzystując nieobecność pokrzywdzonej w domu. // Biała Podlaska: 26 latek sprawcą kradzieży łańcuchów do pił spalinowych, siekier, kołowrotka i kompletu kluczy w jednym ze sklepów. // Biała Podlaska: Nieuprawniony transfer gotówki wykorzystując sieć elektroniczną. // Biała Podlaska: Podrobiony numer konta na FV. Litewska firma przelała wprowadzona w błąd 96.000 zł na konto oszusta. // Biała Podlaska: Pościg ulicami miasta za 35 letnim kierowcą Mitsubishi. Ostatecznie kierowca porzucił auto na jednym z osiedli. Policjanci po poszukiwaniach w terenie zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że jest nietrzeźwy, “wydmuchał” prawie 2 promile. // Biała Podlaska: 25 latek sprawcą włamania do piwnicy i kradzieży rzeczy ruchomych w tym butli gazowej i przetworów.

Czytaj więcej »

Kryminałki: Uszkodził auto, bo kierowca nie chciał go podwieźć

Zarzuty zniszczenia mienia usłyszał 19-letni mieszkaniec gm. Piszczac. Mężczyzna podejrzany jest o uszkodzenie samochodu nieznajomego. Powodem zachowania miał być fakt, że kierowca auta nie zatrzymał się, by podwieźć 19-latka na tzw.”stopa”. Teraz o dalszym losie awanturnika zadecyduje sąd. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej »

Reklama