Reklama

Praca: Opiekun medyczny. Ten zawód ma przyszłość

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zwiększa gminom dofinansowanie na usługi opiekuńcze dla osób starszych. Ministerstwo rozszerza również dostępność do tego typu usług dla szerszego grona wymagających specjalistycznej opieki. Jeszcze niedawno w 2018 mogły z opieki korzystać tylko osoby samotne w tej chwili również osoby pozostające w rodzinach.

W ramach programu mniejsze gminy dla zachęty otrzymają większe dofinansowanie, aby świadczyć pomoc dla osób starszych w mniejszych miejscowościach, wsiach i osadach.

Z raportu z 2018 roku wynika, że pomimo dofinansowania nie wszystkie gminy skorzystały z pomocy finansowej ministerstwa. Usługi opiekuńcze realizowało 85 proc. gmin gdzie jednym z głównych podawanych powodów były braki kadrowe (opiekunów medycznych) do świadczenia usług w mniejszych miejscowościach.

To jeden z programów ministerialnych wspierających usługi opiekuńcze dla osób starszych, a niedawno pojawił się kolejny projekt ustawy mający na celu zwiększenie jej zakresu. Starzejące się społeczeństwo i zwiększenie dofinansowań różnego typu instytucji na specjalistyczne usługi opiekuńcze dla osób starszych rozszerza obecny rynek pracy. Otwiera również nowa drogę dla osób w szczególności kobiet po 40- 50 roku życia na prace w mniejszych miejscowościach.

Opiekun medyczny to kierunek z przyszłością. Studium medyczne szkoli specjalistów od lat szykując absolwentów do pracy z osobami starszymi z różnymi dolegliwościami.  Edukacja dla otrzymania odpowiednich kwalifikacji trwa jedynie dwa lata.  Mając tego świadomość Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowego w Białej Podlaskiej wychodzi do wszystkich absolwentów szkół średnich i innych zainteresowanych niezależnie od wieku z propozycją kształcenia lub podniesienia kwalifikacji w tym zawodzie.

Uczniowie nabywają zdolności od specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Kadra nauczycielska pokazuje, jak zawód wygląda „od podszewki” i jakie są jego niuanse. Zdobycie kwalifikacji i doświadczenia pod okiem praktyków w zawodzie definiują późniejsze szanse absolwenta na poradzenie sobie z zadaniami docelowej pracy.

Lecz to nie wszystko. W ramach dotowanych przez Unię Europejską projektów m.in. ,,Aktywna Szkoła”, uczniowie studium, mają możliwość bezpłatnie ukończyć kursy specjalistyczne warte nawet kilka tysięcy złotych oraz wziąć udział w dodatkowych szkoleniach.

Kończy się rekrutacja na rok 2019/2020, która daje realną szansę każdemu chętnemu na Państwowe Kwalifikacje Zawodowe honorowane w Polsce i za granicą oraz stabilną pracę w zawodzie. Zachęcamy do aplikowania.

>>> LINK DO REKRUTACJI <<<

materiał: praca
tekst / zdjęcie: Medyczne Studium Zawodowe w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama