Reklama

Biała Podlaska: Nordic Walking na receptę… i nie tylko! (galeria)

Niebawem film! Byliśmy wczoraj w Parku Radziwiłłowskim a tu zastaliśmy miłośników nordic walkingu. Były to ostatnie już, prowadzone przez całe wakacje zajęcia prowadzone w ramach Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku zajęcia.

Bezpłatnie prowadziła je kadra Polskiej Federacji Nordic Walking. Odbywały się w każdy wtorek od 14 maja do 27 sierpnia 2019r. Rozmawiamy z Piotrem Wetoszką o przedsięwzięciu i o tym, że kijki i ich pasjonaci mimo zakończenia zajęć wcale z Parku Radziwiłłowskiego nie zamierzają uciekać. Będą nadal sami zażywać zdrowej dawki energii i promować ją nadal wśród nowych zapaleńców – a tych jak widać było wczoraj wciąż przybywa!!

To już trzecia edycja tej imprezy w Białej Podlaskiej i czwarta w Polsce. Akcja która jednoczy nordic wolkerów, pasjonatów a także osoby które chcą się nauczyć poprawnej techniki z całej Polski. Odbywa się w tym roku jednocześnie w trzydziestu miastach w tym w Białej Podlaskiej. Dziś podczas finału akcji w Parku Radziwiłłowskim pojawiło się wielu miłośników kijków. Prowadziliśmy zajęcia we dwójkę, ja i Marta Mandziuk, prezes bialskiego TKKF Krzna. Jeżeli jest duża frekwencja wspomagali nas inni instruktorzy. Staraliśmy się przeszkolić jak największą ilość osób. Regularnie służyliśmy pomocą od trzydziestu do ponad pięćdziesięciu a rekord około siedemdziesięciu osobom. Zaczynaliśmy od nauki podstaw, jak poprawnie poruszać się z kijkami, jak dobierać sprzęt, jak prowadzić rozgrzewkę i rozciąganie. Przez cały okres, co wtorku, trafiały na zajęcia osoby początkujące. Tak jest i dziś. Marta Mandziuk prowadzi obecnie zajęcia z kilkunastoma młodymi ludźmi. Ale często się też zdarzało, że była to indywidualna lekcja. Skorzystać więc było można. Nawet osoby które przyszły na zajęcia bez swoich kijków zawsze mogły liczyć na jakieś zapasowe kijki od nas. – mówi Piotr Wetoszka, instruktor i mistrz nordic walking.

Organizatorzy wtorkowych akcji w Parku Radziwiłłów, mimo że to ostatnie spotkanie w projekcie nie chcą nawet słyszeć a tym bardziej mówić o końcu czegokolwiek. Fakt ostatnie zajęcia z Santanderem, ostatnie uwagi i wspólny marsz z kijkami ale na film w plenerze parku. Instruktorzy Piotr Wetoszka i Marta Mandziuk będą kontynuować zajęcia u Radziwiłłów w każdy kolejny wtorek bez względu na pogodę i porę roku. Tak było już po ich pierwszej akcji z Santanderem trzy lata temu. Zapraszamy więc na bezpłatne zajęcia nordic walking w każdy wtorek i czwartek od godz. 18:00.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama