Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Terespol: Iza pierwsza w Biegu Jacka

25 sierpnia (niedziela) odbył się X Bieg Siedleckiego Jacka. Impreza z roku na rok przyciąga większą grupę miłośników biegania i chodzenia z kijkami. Startują dzieci, młodzież, a także dorośli. W sumie w dziesiątej edycji siedleckiego biegu wystartowało półtora tysiąca uczestników.

Najpierw na linii startu stanęli uczestnicy półmaratonu. Najszybciej 21 km i 97 m pokonał Andrzej Leończuk (11:15), drugi był Michał Biały (1:11:57), a trzeci Bartek Falkowski (1:14:14). Wśród pań wygrała Justyna Śliwiak (1:27:18), drugie miejsce zajęła Magdalena Pawlak (1:28:17), a trzecie Białorusinka Alena Shumik (1:29:24).

W biegu na 5 km zawodnicy pokonywali trasę wytyczoną ulicami Siedlec. Walka była zacięta, ostatecznie najszybszy okazała się Kamil Młynarz (15:35 ), drugi linię mety minął Sebastian Duszyński (15:39), a trzeci Wojciech Karwowski (15:43). Obsada biegu wśród kobiet była bardzo mocna.

Ostatecznie po zaciętej i wyrównanej walce najszybsza była, pochodząca z Terespola, Izabela Paszkiewicz (16:50). Na drugim stopniu podium stanęła Angelika Mach (16:52), a trzecia linię mety minęła Ewa Jagielska (16:56).