Reklama

Biała Podlaska: Prezydent na rowerowym patrolu ze Strażą Miejską (galeria)

Dziś (21 sierpnia) prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk uczestniczył razem ze strażnikami miejskimi w patrolu rowerowym po centrum miasta. Była to okazja do przyjrzenia się z bliska ich codziennej pracy oraz problemom, jakie spotykają w czasie pełnienia służby. 

– Staram się być prezydentem aktywnym, który powinien w mojej ocenie dobrze znać pracę swoich współpracowników w podległych jednostkach. Bardzo lubię poruszać się po mieście rowerem. Uważam, że rower jako środek lokomocji pomaga w poznawaniu swojego miasta. Bardzo cieszę się, że nasza Straż Miejska i w tej formie realizuje swoją służbę i taki rodzaj patroli wykonuje. Cieszę się, że dziś będę mógł z perspektywy patrolu rowerowego popatrzeć na problemy z którymi codziennie w Białej Podlaskiej się mierzymy – mówi prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk.

– Patrole rowerowe organizujemy w okresie letnim, kiedy są sprzyjające warunki atmosferyczne. Jeżeli tylko mamy takie możliwości to siadamy na rowery. Patrol rowerowy podejmuje interwencje dotyczące wszystkich wykroczeń, tak jak normalnie patrol zmotoryzowany czy pieszy. Patrole rowerowe jeżdżą jednak raczej tylko w centrum, tam gdzie występuje najwięcej wykroczeń – wyjaśnia Henryk Nędziak, komendant bialskiej Straży Miejskiej.

materiał: Biała Podlaska miasto
zdjęcia: Małgorzata Mieńko

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama