Reklama

Województwo: Nieudana próba korupcji funkcjonariusza Straży Granicznej

18 sierpnia br., funkcjonariusz Straży Granicznej z Placówki w Dołhobyczowie, w trakcie wykonywania czynności służbowych, zatrzymał 40 – letniego ob. Ukrainy. Mężczyzna proponował mu 200 zł w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Podróżny, który chciał wjechać do kraju przez przejście graniczne w Dołhobyczowie, nie spełniał warunków wymaganych na wjazd na terytorium Polski. Podczas prowadzonych wobec niego czynności związanych z wydaniem decyzji o odmowie wjazdu, usiłował on skorumpować funkcjonariusza. W zamian za zgodę na wjazd do Polski, proponował on 200 zł. Funkcjonariusz, poinformował osobę, iż zostaje ona zatrzymana a o próbie korupcji powiadomił swoich przełożonych.

Mężczyźnie postawiono zarzut popełnienia przestępstwa karnego. Obywatel Ukrainy dobrowolnie poddał się karze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata oraz karze grzywny.

materiał: województwo / kryminałki
tekst / zdjęcie: por. SG Dariusz Sienicki, Rzecznik Prasowy Komendanta NOSG

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz podobne artykuły

Reklama

Ogłoszenie społeczne

Ogłoszenie społeczne

Popularne tematy

Reklama

Popularne tagi

Może cię również zainteresować

Województwo: TESLA o wartości 300 tys. zł odzyskana w Dorohusku

Wczoraj (19 września) w godzinach wieczornych, na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, na kierunku wyjazdowym z Polski, przerwano podróż 33 – letniemu ob. Ukrainy. Mężczyzna usiłował wyjechać z Polski, samochodem marki TESLA o szacunkowej wartości 300 000 zł. W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze ustalili iż pojazd jest poszukiwany jako utracony w Norwegii.

Czytaj więcej »

Województwo: Przemytnicy zatrzymani na gorącym uczynku

18 września br., strażnicy graniczni z Placówki SG w Horodle, podczas prowadzonych działań w pobliżu miejscowości Strzyżów w powiecie hrubieszowskim, zauważyli osoby niosące znad rzeki granicznej Bug, owinięte w folię pakunki. Podczas kontroli dwóch mężczyzn ustalono, iż są oni obywatelami Ukrainy, natomiast w pudłach, które funkcjonariusze zabezpieczyli na miejscu zdarzenia, znajdowały się papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Czytaj więcej »

Województwo: Zatrzymano nielegalnych migrantów oraz organizatorów przerzutu przez granicę

16 września br., patrol Straży Granicznej z Dorohuska zatrzymał w pobliżu granicy państwowej, czterech mężczyzn. Jak ustalono, podczas prowadzonej kontroli, wszyscy legitymowani to obywatele Turcji. Dwóch z zatrzymanych mężczyzn, dokonało wcześniej nielegalnego przekroczenia tzw. zielonej granicy państwa. Nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium Polski.

Czytaj więcej »

Reklama