Reklama

Województwo: Migranci ukryci w naczepie ciężarówki

13 sierpnia br. na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, na kierunku wjazdowym do Polski, funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Służby Celno – Skarbowej, podczas wspólnej kontroli naczepy samochodu ciężarowego ujawnili dwóch nielegalnych migrantów. 

Mężczyźni to obywatele Syrii w wieku 30 i 23 lat. Podczas przeprowadzonej wobec nich kontroli, okazało się, iż obaj nie posiadają dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium Polski. Obaj zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.
Zatrzymanym obywatelom Syrii, przedstawiono zarzut nielegalnego przekroczenia granicy państwowej z art. 264 par. 2 kk. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu, obaj mężczyźni zostaną umieszczeni w ośrodku strzeżonym.  Do sprawy został zatrzymany również 48 – letni ob. Turcji, który był kierowcą kontrolowanej ciężarówki. Mężczyźnie przedstawiono zarzut pomocnictwa w nielegalnym przekroczeniu granicy państwowej z art. 264 par. 3kk. Czyn ten usankcjonowany jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Krajem docelowym, do którego chcieli dotrzeć nielegalni migranci z Syrii miały być Niemcy.

materiał: województwo / Nadbużański Oddział Straży Granicznej
tekst / zdjęcia: por. SG Dariusz Sienicki, Rzecznik Prasowy Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama